Son Dakika
21 Temmuz 2024 Pazar

Gazeteci Evi Açıldı

21 Mayıs 2024 Salı, 11:37

Gazeteci Evi Açıldı

Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Akdeniz Şubesi’nin yeni ofisi “Gazeteci Evi” açıldı. Açılışa çok sayıda gazeteciyle birlikte siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcisi katıldı. Gelen konuklara hitaben kısa bir konuşma yapan ÇGD Akdeniz Şube Başkanı Erdem Güner, “Gazeteci Evi’ni, basının ve basın emekçilerinin her geçen gün ağırlaşan şartlar altında gelip haberlerini yapabilecekleri, sorunlarına çözüm arayabilecekleri bir mekân olarak tasarladık. Bugün açılışa katılan tüm dostlarımıza dayanışmayı güçlendirdikleri için çok teşekkür ederim” dedi.

Açılışa Çok Sayıda STK ve Siyasi Parti Temsilcisi Katıldı

Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği ve her şeyin imece usulü yapıldığı açılışa; CHP Antalya Milletvekili Aliye Coşar, Döşemealtı Belediye Başkanı Menderes Dal, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı ve yönetimi, DEM Parti Antalya il yönetimiyle birlikte Eğitim-Sen, DİSK Emeklisen, Pir Sultan Abdal Derneği, Antalya Tahtacıları Kültür Eğitim Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Veli-Der Antalya Şube Başkanı, Mülkiyeliler Birliği temsilcileri katıldı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, İYİ Parti Antalya Milletvekili Uğur Poyraz, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu ve Antalya Semt Pazarcıları Esnaf Odası Başkanı Metin Bucak’sa açılışa çiçek gönderen isimler oldular.

Her Zaman Olduğu Gibi Bugün de Mesleki ve Toplumsal Sorunlara Duyarlı Olmaya Devam Edeceğiz

ÇGD’nin kuruluş dinamiklerinde her zaman mücadele olduğunu vurgulayan Güner, “Dün olduğu gibi bugün de mesleki ve toplumsal sorunlara duyarlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Yaşadıkları tüm zorluklar karşında üyelerimizin ve gazetecilerin yanında olacağız. Gazeteci Evi bu bağlamda arkadaşlarımızın çalışma ofisi olacağı gibi sevinçlerimizi arttırdığımız, dertlerimize çözüm aradığımız bir yer. Dayanışmayı ve mücadeleyi artık yeni ofisimizde örgütleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Seyhan Kurtman Unutulmadı

Geçtiğimiz yıl hayata gözlerini yuman ve önceki dönemlerde ÇGD Akdeniz Şube’de başkanlık da dahil olmak üzere birçok görev üstlenen gazeteci Seyhan Kurtman da açılışta anıldı. Kurtman için anma köşesi oluşturulan Gazeteci Evi’nin açılışına Kurtman’ın ailesi de katıldı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin