Kepez’den hayvanlara hastane ve doğal yaşam parkı

24 Mayıs 2021 Pazartesi, 10:29

Kepez’den hayvanlara hastane ve doğal yaşam parkı

Kepez Belediyesi, değer verdiği sokak hayvanları için Türkiye’de bir numara olacak bir hastane ve doğal yaşam parkı inşa ediyor. Ünsal Mahallesi’nde 13 bin 600 metrekare alana kazandırılacak olan projenin temeli bu yıl içerisinde atılacak.

Mayıs meclisinde ‘Hayvan Hakları Komisyonu’ kuran Kepez Belediyesi, kıymet verdiği sevimli dostlarımız hayvanların yaşamlarını güzelleştirecek muhteşem bir esere imza atıyor.
Sokak hayvanları için mama üreten, parklarına mama, su kapları ile kedi ve kuş evleri yerleştiren Kepez Belediyesi, Türkiye’nin en güzel ve nitelikli sokak hayvanları hastanesi ile doğal yaşam parkını yapmaya hazırlanıyor.
Kepez Belediyesi, bugüne kadar yüzlerce hayvanının geçici barınma ve tedavisinin gerçekleştirdiği Veterinerlik Müdürlüğü Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni, modern bir hastaneye dönüştürüyor.

123 projeden biri daha yapılıyor
Ambulans hizmetinin de sunulacağı hayvan hastanesi, eğitim parkı, oyun parkı, rehabilitasyon merkezi ve sahipli hayvanlar misafirhanesinin olacağı doğal yaşam parkının içerisinde hizmet verecek.
Başkan Hakan Tütüncü’nün bu dönem için vaat ettiği 123 projeden biri olan Kepez Belediyesi Sokak Hayvanları Hastanesi ve Doğal Yaşam Parkı, Ünsal Mahallesi’nde 13 bin 600 metrekare alana inşa edilecek.

Yeri ve mimari projesi tamam
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Hakan Tütüncü, sokak hayvanları hastanesi ve doğal yaşam parkının Türkiye’de bir numara olacağını söyledi. Başkan Tütüncü, sokak hayvanlarına değer veren bir belediye olduklarının altını çizerek, projeyle ilgili şu açıklamayı yaptı. Örnek bir hayvan hastanesini hayata geçiriyoruz. Hastanenin yeriyle ilgili problemi çözdük. Mimari projesi tamamlanan hayvan hastanesi ve doğal yaşam parkını yatırım programımıza aldık. Yakın bir zamanda yapım ihalesine çıkacağız. İnşallah bu yıl içerisinde son derece modern bir hayvan hastanesinin temelini atacağız. Hastaneyi yıl içerisinde de tamamlamayı hedefliyoruz. Böylelikle Varsak’taki Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizi, çok daha güzeldir hayvan hastanesine dönüştürmüş olacağız. Hayvan hastanesiyle hem veteriner sayımızı hem de yardımcı personel sayımızı artırarak, sokak hayvanlarına daha farklı bir yaklaşımla hizmet edecek kurumsal, düzgün, alanında örnek bir projeyi gerçekleştirmiş olacağız.”
Tütüncü, hayvan hastanesi ile doğal yaşam parkının mimari projesini çizerek, belediyeye hediye etmesinden dolalı Meclis Üyesi Nejat Ateş’e de teşekkür etti.

Hayvanlara ambulanslı hastane
Sokak hayvanları ile evcil türlerin yanı sıra büyükbaş ve küçükbaş hayvanların tedavisinin yapılacağı Kepez Sokak Hayvanları Hastanesi, 2 bin 100 metrekare kapalı alana sahip olacak. Ambulans hizmetinin olacağı hastanede, 4 ameliyathane bulunurken, kan tahlil laboratuarı, yoğun bakım ve acil ünitesi, diş polikliniği, röntgen, ultrason hizmetleri verilecek.
Doğal yaşam parkında barınak, köpek eğitim parkı, rehabilitasyon merkezi, oyun parkları ve sahipli hayvanlar için misafirhane bulunacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin