Köni’den Erkan ALDEMİR ile Güzellik, Estetik Üzerine

04 Mayıs 2015 Pazartesi, 19:16

Yeniden Merhaba sevgili antalyakadin.com okurları,

Yaz mevsimine girerken daha da bir önem arzeden, güzellik ve estetik üzerine ilgi çekecek bir sohbetle Özel Köni Polikiliniği sahibi Dr. Erkan ALDEMİR bey ile beraberiz. Sizlerin merakını giderecek bir sohbeti sizler için yapmaktan da keyif duymaktayız.

Erkan Bey, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
1974 Antalya doğumluyum. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezunum. Turizm Hekimi olarak başladığım çalışma hayatına, 2002 yılından itibaren, devlette devam ettim. 1996 yılından beridir Antalya’da kendi polikliniğimde medikal estetik uygulamalar yapıyorum.

Güzellik ve bakım sektörüne ne zaman geçtiniz? O tarihten günümüze kadar, sektörde yaptığınız çalışmalar nelerdir?

Güzellik ve bakım sektörüne 1996 yılında kendi polikliniğimde başladım. Medikal estetik sektöre karşı yoğun bir ilgi duyuyordum. Sektördeki gelişmeleri yakından takip edip, yurt dışı ve yurt içinde bu alanla ilgili eğitimlere katıldım.

Sektöre başladığınız günden bu yana, güzellik ve bakım sektöründe neler değişti?
Güzellik ve bakım sektörü, en dinamik sektörlerin başında geliyor. Sektörde her geçen gün yeni bir ürün, cihaz ya da yöntem geliştiriliyor. Sektöre başladığım yıllarda hem dünya hem de Türkiye’deki güzellik ve bakım sektörüne iki önemli gelişme yön vermeye başladı: Hızlı etkili anti aging cihazlar ve dermokozmetik ürünler. Bu iki önemli gelişme sektördeki hizmet verev ve hizmet alan tarafların yönelimlerini tamamen değiştirdi. 2000’li yıllara kadar, güzellik sektörünün dinamiklerini plastik cerrahi ve kozmetik ürünler belirlerken, insanlar artık cerrahisiz işlemleri ve insan sağlığına zarar vermeyen, iyileştirici etkisi olan, cilt ile barışık dermokozmetik ürünleri tercih ve talep etmeye başladılar.
FIL2368
IMG_3168

Uzun yıllardan beri bu sektörde hizmet veren biri olarak, güzellik ve bakım sektörünün en önemli eksikleri nedir?
Güzellik ve bakım sektörünün hızlı gelişimi, pek çok sorunu da beraberinde getirdi. Bu sorunlar temelde bu sektörde hizmet veren işletmeleri, dolaylı olarak ise hizmet alan kişileri zor durumda bırakıyor.
Sektörde hizmet veren işletmelerin yaşadığı en büyük sıkıntı kuşkusuz tedarik problemi. İthal ürünlerde yaşanan gümrük problemi, bazı ithal ürünlerin, çeşitli sebeplere bağlı olarak ülkeye sokulamaması, yüksek vergiler nedeniyle, muadili olan yerli ürünlere nazaran ithal ürünlerin fahiş fiyatları ve elbette ki distribütör firmaların satış sonrası destek konusunda yeterli olmaması, pek çok işletmeyi zor durumda bırakabiliyor.
Sektörde yaşanan bir diğer sorun ise, sektör çalışanlarının eğitim ve donanımlarındaki eksiklikler. Bilgi eksikliğine bağlı olarak, hizmet almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarının doğru tespit edilememesi, doğru ürünlerin, doğru uygulamalarda doğru bir biçimde kullanılmıyor olması, sektörün kalite standarlarını aşağıya çekiyor.

Ceres markası nasıl doğdu? Sizi dermokozmetik ürünler üretme konusunda harekete geçiren etkenler neydi?
Ceres ihtiyaçtan doğmuş bir markadır. Uzun yıllardan beridir hizmet verdiğimiz, güzellik ve bakım sektöründe, bizi en fazla sıkıntıya sokan problem, yüksek etkinlikli, insan sağlığına zarar vermeyen, hedef etkili ürünlerin yokluğuydu. Gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında yaptığımız uzun araştırmalarımız sonuçsuz kalınca, bu boşluğu kendi birikimimiz ve değerli bilim insanlarının katkısıyla yaptığımız uzun soluklu bir ar- ge çalışmasıyla ürettiğimiz ürünlerle doldurduk.
IMG_3169

Ceres ürünlerini farklı kılan özellikler nedir? İnsanlar neden Ceres ürünlerini kullanmalıdır?

Ceres Kozmetik bünyesinde üretilen ürünler, ar-ge aşamasından başlayan son derece titiz ve bilimsel bir yaratım ve üretim sürecine tabi tutularak, nihai tüketiciye ulaşır. Ürünlerimiz, Avrupa’nın en prestijli, bağımsız laboratuarlarında yapılan klinik çalışmalar referans alınarak seçilen, etken maddelerle yaratılmıştır.
Ceres, hızlı ve etkili sonuç veren ürün gamı ile güzellik ve estetik alanında hizmet veren hastane, klinik ve güzellik merkezlerinin işlem kalitesini yükseltirken, müşteri memnuniyetini de maksimize eder.
Ceres, altyapısını ihtiyaç, kalite, titiz bilimsel çalışmalar ve Avrupa standartlarında yapılan üretim şartlarıyla oluşturmuş güçlü bir markadır.

Ceres şu an nerede ve yakın gelecekte nerede olacağını öngörüyorsunuz?
Yola çıktığımız ilk günden beri Ceres adının, kalite ve etkinlikle birlikte anılması için gayret gösterdik. Ürünlerimizin en prestijli hastane, klinik ve güzellik merkezlerinde yer alması yönünde bir seçimimiz vardı ve bunu planladığımız doğrultuda gerçekleştirdik ve iki yılda Türkiye’nin dört bir yanında 350 nokta ve 50.000’in üzerinde bireysel kullanıcıya ulaştık!
Türkiye genelinde planladığımız yaygın bayi ağına ulaşmamızı takiben ilerleyen yıllarda rotamızı yurt dışı pazarlarına doğru çevirmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağımız aksiyonlar için fizibilite çalışmalarını başlattık. Hedefimiz Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz istikrarlı büyümeyi, yurt dışında da gösterebilmek.
İlerleyen günlerde Ceres ürün gamını zenginleştirecek yeni ürünler görecek miyiz?
Ceres ürün gamını zenginleştirmek için çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Ar – Ge departmanımız şu sıralar yoğun bir biçimde anti-aging cilt ürünleri üzerinde çalışıyor. Pek yakında tüketicilerimizin beğenisine anti-aging ürünlerimizi de sunacağız.
1526292_10152844963108826_3989315775221844201_n

Son olarak Ceres ailesine neler söylemek istersiniz?

Ceres Kozmetik ailesi olarak yola çıktığımız ilk günden beri, kaliteli, güvenilir, etkinliği kanıtlanmış ve insan sağlığına zarar vermeyen ürünler üretmek konusunda asla ödün vermemiş olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bu guru yaratan ve bizi bu yolculukta yalnız bırakmayan Ceres ailesinin tüm değerli fertlerine yürekten teşekkür ediyoruz.

Bu keyifli ve samimi sohbete teşekkür ediyor bir başka konu ve konuğumuzla yeniden birlikte olmayı diliyoruz..
Sevgiler…

Nilhan TURAN KIRDI
nilhankirdi@hotmail.com

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin