Son Dakika
21 Mayıs 2024 Salı

SONGÜL BAŞKAYA, MESELE İNSAN OLABİLME!

23 Ekim 2016 Pazar, 17:25

Rejim tehlikesinin yaşandığı, Cumhuriyet rejimine saldırıların arttığı, ülkede iç savaş yaratılmaya çalışıldığı, Ortadoğu’daki kanlı bataklığa ülkemizin çekilmeye çalışıldığı bir dönemde kadın üzerinden gündem değiştirmek için sanal tartışmalar yaratıldığını belirten CHP’li Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Songül Başkaya, “Çekin elinizi kadınlarımızdan” diye seslendi.

Antalya siyaset, basın ve sivil toplum çalışmalarıyla öne çıkan ve kadın hareketlerinde her zaman yer alan CHP’li Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa Belediye Meclis Üyesi Songül Başkaya Antalya Kent Konseyi, Cumhuriyet Kadınları Antalya Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin yanı sıra Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi’nin davetiyle TÜKD üyesi de oldu. Derneğin Akra Barut Otel’de düzenlenen aylık konuşmacılı buluşmasında CHP’li Songül Başkaya’ya rozeti takıldı. TÜKD Antalya Şube Başkanı Ayla Yüksel tarafından rozeti takılan Başkaya, kısa bir konuşma yaparak TÜKD Ailesi’ne katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

MESELE İNSAN OLABİLME!

Başkaya, ayrıca rejim tehlikesinin yaşandığı, Cumhuriyet rejimine saldırıların arttığı, ülkede iç savaş yaratılmaya çalışıldığı, Ortadoğu’daki kanlı bataklığa ülkemizin çekilmeye çalışıldığı bir dönemde kadın üzerinden gündem değiştirmek için sanal tartışmalar yaratıldığını belirterek, “Çekin elinizi kadınlarımızdan” diye seslendi. Adam gibi ölmek- madam gibi ölmek tartışmalarını başlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve tüm siyasilere seslenen Başkaya, ayrımcı üslubu eleştirerek meselenin insan olabilme meselesi olduğunu kaydetti, Cumhuriyet’e karşı yapılan saldırılara geçit verilmeyeceğini ifade etti. Cumhuriyet ve kazanımlarına karşı yapılan saldırılara karşı tüm yurtseverleri bir araya davet eden Başkaya, “Bu mücadelede ön saflarda olan TÜKD Antalya Şubesi’ne de teşekkür ediyorum” dedi. Daha sonra aylık buluşmanın konuşmacı konuğu Dr. Müberra Kılıç, kanser ve mücadele yolları ile ilgili bir sunum yaptı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin