Son Dakika
21 Mayıs 2024 Salı

Songül BAŞKAYA, siyasete devam dedi

01 Ağustos 2013 Perşembe, 09:13
ANTALYA’da CHP’nin ilk kadın İl Genel Meclisi Üyesi Songül Başkaya, Mart 2014 yerel seçimleri için Muratpaşa’da Belediye Meclis aday adayı olduğunu açıkladı.
Eşi Ahmet Başkaya ile birlikte çıkardıkları Akdeniz Gerçek Gazetesi’nde köşe yazarlığını da sürdüren Başkaya, Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği toplantıda, şöyle dedi:
başkaya
“Hepinizin bildiği üzere yeni dönemde İl Genel Meclisi Antalya’da olmayacak. Yaklaşık 1.5 asırlık bir kurumun bir düzenlemeyle feshedilmesini ve yerel yönetimlerin tasfiye edilmesini doğru bulmuyorum. Ancak mevcut şekliyle kanun bugün yürürlükte olduğu için ben de seçim bölgem Büyükşehir’de ve Muratpaşa’da belediye meclisi üyeliği için aday adayıyım.”Başkaya, İl Genel Meclisi’nin ilk kadın üyesi olmasının yanı sıra, meclisin en genç üyesi unvanına da sahip. Bugün 32 yaşında olan Songül Başkaya, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2003 yılında mezun oldu. Halen Akdeniz Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam eden Başkaya, Antalya Valiliği İl İnsan Hakları, ANTİKAD Yılın Kadını ödüllerinin de sahibi.

 

Emre BAYLAN/ANTALYA, (DHA
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin