Tütüncü, “Gençlik merkezi sosyalleştiriyor”

12 Aralık 2017 Salı, 20:23

Tütüncü, “Gençlik merkezi sosyalleştiriyor”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, tahsis ettikleri arsa üzerine inşa edilen Antalya Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nin, üniversite öğrencileri için güzel bir sosyalleşme ortamı olduğunu söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kültür Mahallesi’ndeki Antalya Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nde, üniversite öğrencileriyle buluştu. Başkan Hakan Tütüncü, kişisel gelişim atölyesindeki söyleşisinden önce halk oyunları eğitimi alan öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Tütüncü, Anadolu Oyuncak Müzesi giriş bileti hediye ettiği ve hatıra fotoğrafı çekildiği öğrencilere başarılar diledi. Tütüncü, bu ziyaretinin ardından kişisel gelişim atölyesinde gençlerle yapacağı söyleşiye geçti. Söyleşinin açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, “Kişisel gelişim atölyesinde genç bir belediye başkanını, gençlerle buluşturduk” dedi. “Öğrencilik dönemimde olmayanları yapıyoruz”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, “1997-2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okudum. Sizler çok şanslısınız. Öğrencilik yaptığımız yıllarda gençlik merkezi gibi tesisler yoktu. Bırakın böyle tesisleri bizimle ilgilenecek Gençlik ve Spor İl Müdürü bile yoktu. Bunu da bırakın devletin gençlik hizmetlerine ilişkin doğru düzgün yaptığı bir şey de yoktu. Biz, öğrencilik dönemimizde olmayan ne varsa şehrimize, gençlerimize getirelim istedik” ifadesini kullandı.

“Merkezin arsa tahsisi belediyeden”

Antalya Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nin yapıldığı arsanın tahsisinin Kepez Belediyesi tarafından yapıldığını anımsatan Başkan Hakan Tütüncü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belediye başkanlığımın 1. döneminde yaptığım en önemli icraatlardan bir tanesi de arsa tahsisini gerçekleştirdiğim gençlik merkezidir. İmar planlarını, arazinin tahsisini yaptık ve üzerine de Gençlik ve Spor Bakanlığımız tesisi inşa etti. Güçlerimizi birleştirerek gençler için güzel bir sosyalleşme ortamı oluşturan bir tesisi Kepez’imize kazandırdık.”

Tütüncü’den “Farklı olun” tavsiyesi

Tütüncü, gençlik merkezindeki sosyal faaliyetlerin üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimine katkı sağladığına dikkat çekerek, öğrencilere şöyle seslendi: “Sosyal projelerin içerisinde yer almanız sizi derslerinizde başarısız kılmayacağı gibi tam tersine hem derslerinizde hem de hayatın içerisinde ciddi başarılar elde etmenizi sonuçlayacaktır. Çünkü çok acımasız bir rekabet ortamının içerisindeyiz. Aynı niteliklere sahip birçok insanın olduğu rekabetçi bir ortamda farklı olmak gerekiyor. Farklı olmak da her alanda çok önemlidir. İnsan kendini geliştirmedikçe, yetiştirmedikçe farklı olamaz. O bakımdan gençlik merkezi, üniversite öğrencilerinin kendilerini farklı geliştirebileceği bir yerdir. Üniversiteyi iyi bir şehirde okumak,

iyi bir sosyal çevrenin içerisinde bulunmak çok önemlidir. Farklılık, kurduğunuz hayallerin gerçekleşmesi bakımından önemlidir.”

Öğrencilere oyuncak müzesi bileti

Tütüncü, öğrencilere, “Büyük hayaller kurmaktan asla korkmayın. O hayalleri gerçekleştirmek için de çalışın ve gayret gösterin. Üniversite öğrencisi olarak rahatsızlık duyduğunuz ne varsa çözümün bir parçası olmaya gayret edin” tavsiyesinde bulundu. Türkülerin de seslendirildiği buluşmada Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilerle beraber şiirler okudu. Tütüncü, programın sonunda söyleşiye katılan gençlere ve ziyaret ettiği tiyatro atölyesindeki öğrencilere de Anadolu Oyuncak Müzesi giriş bileti armağan etti.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin