Antalyalı çocuklar 23 Nisan’da doyasıya eğlendi

24 Nisan 2019 Çarşamba, 09:05

Antalyalı çocuklar 23 Nisan’da doyasıya eğlendi

Büyükşehir’den dolu dolu kutlama

Büyükşehir Belediyesi Antalyalı çocuklara muhteşem bir 23 Nisan bayramı yaşattı. Satranç turnuvasından, uçurtma şenliğine, şeker portakalından, çocuk festivali gösterilerine, lunaparktan, Oyuncak Müzesi’ne Büyükşehir Belediyesi imkanlarını çocuklar için seferber etti. Başkan Muhittin Böcek de etkinliklere katılarak çocukların coşkusuna ortak oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, çocuklar için hazırladığı birbirinden renkli ve eğlenceli etkinlikler ile kutladı. 4 gün süren etkinlikler çocuklara dolu dolu, şenlik havasında bir bayram yaşattı. Uçurtma şenliği, satranç turnuvası, autobot show, çocuk festivali gösterileri, şeker portakalı ve lunapark ile çocuklar unutamayacakları bir dört gün yaşadı.
Başkan Böcek’te coşkuya ortak oldu
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te çocukları bu özel günde yalnız bırakmayarak coşkularına ortak oldu. Başkan Böcek, dünya çocuklarıyla birlikte fotoğraf çektirdi ve çiçek verdi.
2 bin 500 uçurtma gökyüzünde
7’den 70’e binlerce Antalyalı Cam Piramit’te kurulan etkinlik alanında buluştu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nın organize ettiği etkinlikler kapsamında gerçekleşen Uçurtma Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan 2 bin 500 uçurtmayla çocuklar gökyüzünü rengarenk süsledi. Alanı dolduran yüzlerce çocuk ailesiyle birlikte uçurtmalarını gökyüzüne saldı.
Gösteriler, konserler, oyunlar
Şeker Portakalının animasyon gösterileri de 23 Nisan’da Antalyalı miniklerle buluştu. Sihirbaz ve palyaço gösterilerine yalnızca çocuklar değil büyükler de eşlik etti. Birbirinden eğlenceli gösterileri neşeyle takip eden çocuklar keyifli dakikalar yaşadı. Ayrıca alanda yer alan şişme oyun parkı, çocuk oyun alanları, Transformers filminin karakterleri Autobot’lar ve yüz boyama etkinlikleri de büyük ilgi gördü. Etkinlikler kapsamında Büyükşehir Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası da bir konser verdi.
Lunaparkta doyasıya eğlence
Büyükşehir Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklara Lunapark armağan etti. Çocuklar aileleriyle birlikte Lunaparkın keyfini doyasıya yaşadı. Eğlence parkurlarını dolduran çocuklar doyasıya eğlenip keyifli vakit geçirdi.
Dünya çocukları şenlikte buluştu
Antalya Valiliği, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile FOMGED Gençlik Kulübü’nün düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Antalya Çocuk Festivali kapsamında 10 farklı ülkeden Antalya’ya gelen çocuklar da şenliğe katılarak birbirinden renkli gösteriler sundu. Kırgızistan, Romanya, Ürdün, Letonya, Tayland, Estonya ve Rusya’dan gelen konuk ülke çocukları yöresel kıyafetleriyle sahneye çıkarak dans gösterileri sundu.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz