Başkan Gül’den Kadın Hakları Günü mesajı

05 Aralık 2018 Çarşamba, 00:18

Başkan Gül’den Kadın Hakları Günü mesajı

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajda “Ebedi Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük devrimlerinden biri kadına seçme seçilme hakkı verilmesidir. Fedakâr kadınlarımızı selamlıyorum” dedi.

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Kadınları Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 94’üncü yıl dönümünü kutladığımız 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Mesajında kadınların toplumdaki önemine dikkat çeken Gül, “Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında üstüne düşen görevi fazlasıyla yapmış olan Türk kadını, ardından kurulan Cumhuriyetin gereği olarak ülke yönetimine de katılmalıydı. Demokrasinin bütün kurum ve kurallarıyla yerleşebilmesi için, kadınlarımıza siyasi hakların verilmesi gerekiyordu. “Bizim sosyal toplumumuzun başarısızlığının sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ilgisizlikten ileri gelmektedir. Yaşamak demek faaliyet demektir. Bundan dolayı bir sosyal toplumun bir organı faaliyette bulunurken diğer bir organı işlemezse o sosyal toplum felçlidir” diyen Ebedi Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir büyük devrime daha imza atarak Avrupa, Amerika ve Asya’daki birçok ülkeden önce, 1934 yılında Türk kadınının siyasi ve hukuki haklarına kavuşturdu. Bugün, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 94’üncü yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutlarken savaşçı, azimli, fedakâr kadınlarımızı saygı ve minnetle selamlıyorum” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz