ÇOCUKLAR EXPO’DA BALIK TUTMANIN KEYFİNİ YAŞADI

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün ev sahipliği yaptığı ‘MAVİDE BULUŞALIM’ etkinliğinin ilki Expo 2016 Antalya’da gerçekleşti.

19 Şubat 2019 Salı, 07:25

ÇOCUKLAR EXPO’DA BALIK TUTMANIN KEYFİNİ YAŞADI

İlk Küçük Balık Dedektifler eğitimini tamamladı, oltalarını alıp balık tuttular ve tekrar balıkları yaşam alanlarına geri bırakarak sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Sizleri Güneşli güzel bir Pazar gününde çocuklarınızla birlikte Expo 2016’da güzel bir gün geçirmeye bekliyoruz. Ayda bir gün yapılan etkinliğimizde bir sonraki başvuru 24 Mart 2019’da acele edin, sınırlı kontenjan. Üstelik ücretsiz! Ayrıntılı bilgi ve başvuru için http://akbader.com/mavide-bulusalim/

Proje sayesinde çocuklarımıza, balık çeşitlerini, amatör balık avcılığı kurallarını, deniz canlılarını, deniz kirliliği ve bu kirliliğin deniz canlıları üzerinde etkilerini, sürdürülebilir su ürünleri avcılığını öğrenecek. Bu sayede çocuklarımıza, doğa ve deniz sevgisi aşılanmış olacak.

Hedefimiz, çocuklara yapılacak sunumlar (balık çeşitlerini, amatör balık avcılığı

kurallarını, deniz canlılarını, deniz kirliliği ve bu kirliliğin deniz canlıları üzerinde etkileri v.b.) ile sürdürülebilir su ürünleri avcılığı, doğa ve deniz sevgisi aşılamak, bu konularda farkındalık yaratmaktır.

Çocuklara yapılacak sunumlar (balık çeşitlerini, amatör balık avcılığı kurallarını, deniz canlılarını, deniz kirliliği ve bu kirliliğin deniz canlıları üzerinde etkileri v.b.) ile sürdürülebilir su ürünleri avcılığı, doğa ve deniz sevgisi aşılayıp, bu konularda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.

Turizm sezonun açılmasıyla birlikte Antalyamıza ziyarete gelen yerli ve yabancı misafirlerimizi ve çocuklarını bu projeye dahil ederek EXPO’nun Uluslararası tanınırlığını daha arttırmak ve Antalya’ya turizm yönünden büyük katkılar sağlamak, Balık tüketiminin arttırılmasına yönelik bilinç oluşturup, balıkçılık sektörünün daha iyi bir konuma gelmesi projenin hedefleri arasında.

Gelecek Nesiller İçin“ Mavide Buluşalım Projesi, Tarım ve Orman Bakanlığı Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Akdeniz Balıkçılar ve Spor Kulübü Derneği(AKBADER) Turistik Hava Taşımacılık A.Ş. (Corendon Airlines), Belek Turizm Yatırımcılar Ortak Girişimi (BETUYAB),Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV), Akdeniz Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü(AKSAM) arasında geçtiğimiz günlerde imzalanmıştı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz