Kepez’in edebiyat yarışmasına büyük ilgi

27 Mayıs 2018 Pazar, 12:34

Kepez’in edebiyat yarışmasına büyük ilgi

Kepez Belediyesinin, hikâye türünde, 4. düzenlediği ve 485 başvurunun olduğu Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması’nda ödül alan isimler belli oldu. Bu yıl çocuk ve şehir temasında düzenlenen edebiyat yarışmasının ödül törenine ise konser veren çocukların sahne performansı damga vurdu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından Antalya’nın kültür hayatına armağan edilen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri’nin 4.’sü sonuçlandı. Seçici kurul, bu yılkı konusu hikâye türünde ‘çocuk ve şehir’ olan yarışmanın birincilik ödülünü, ‘Ruhumun Çocuğu’ eseri ile Sinan Semiz’e verdi. Türkiye’nin değişik illerinden, İspanya, Almanya ve Azerbaycan’da 485 başvurunun olduğu yarışmanın ödül töreni Erdem Bayazıt Kültür Merkezi sahnesinde yapıldı. Törene Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, kamu kurumları ile sivil topluk kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda edebiyatsever katıldı.

Çocuklardan muhteşem konser

Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Ödülleri’nin bu yıl ki teması ‘çocuk ve şehir’ olunca ödül töreninde sahne çocukların oldu. Kepez Belediyesinin 4. Müzik Ödülleri 1. Beyza Başpınar, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın şiirlerinden bestelenen ‘Beni affet’ ve Leyla Ela Gözlü Bir Çöl Ahusu eserlerini seslendirdi. Daha sonra Antalyalı Roman müzisyenlerin çocuklarından oluşan Yeni Kapı Roman Çocukları Orkestrası, muhteşem bir konser verdi. Roman çocuklarının sahne performansı büyük alkış aldı. Ödül töreninde sahneye son olarak ulusal ve uluslararası birçok etkinlikte Antalya’yı başarılı şekilde temsil eden Kepez Belediyesi Çocuk ve Senfoni Orkestrası çıktı. Şef Engin Beslek yönetimindeki orkestranın mini konseri, izleyicilerin beğenisi aldı. Kepez’de müzik, edebiyat ve mimarlık yarışması Konserlerin ardından bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, “2014 yerel seçimlerine hazırlanırken projelerimiz içerisinde 3 tanesi çok anlamlı ve önemliydi. Bu projeler; ulusal düzeyde yapacağımız müzik, Turgut Cansever adına mimarlık ve Ahmet Hamdi Tanpınar adına edebiyat yarışmalarıydı. Bu yarışmalarımızın bu yıl dördüncüsünü düzenlemenin mutluluğunu yaşadık.” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz