Muratpaşa’da ilk iftar engellilerle

09 Mayıs 2018 Çarşamba, 19:23

Muratpaşa’da ilk iftar engellilerle

Muratpaşa Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’da, 25 ayrı noktada iftar sofraları kuracak. Belediye Başkanı Ümit Uysal, Razaman’ın ilk günü 16 Mayıs’ta, engelli komşularıyla birlikte iftar yapacak.

Muratpaşa Belediyesi; Muharrem ayı, milli ve dini bayramlarda oluğu gibi Ramazan ayını da yine komşularıyla birlik ve beraberlik içinde yaşayacak. 16 Mayıs Çarşamba günü başlayacak Ramazan ayı boyunca, ilçenin 25 ayrı noktasında 56 mahalleyi kapsayacak iftar sofraları kurulacak. Sadece soğuk sıkma zeytinyağı ve tereyağı kullanarak hazırlanacak iftar menüsü çorba, tavuk sote, pilav ve tatlıdan oluşacak.

Başkan Uysal, Ramazan’ın ilk gününde Engelliler Haftası dolayısıyla Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’de 2 bin kişinin davetli olduğu iftara katılacak. Hafta, Tarım-Yeşilova ve Yenigün-Gebizli Mahalleleri için düzenlenecek iftarlarla devam edecek.

Muratpaşa Belediyesi, Konyaaltı varyantından fener alayıyla başlayacak ve Cumhuriyet Meydanı’nda Duman konseriyle devam edecek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında ise 20 bin kişilik iftariyelik kumanya servis edecek.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz