PORTAKAL YİYİN PORTAKAL SUYU İÇİN

07 Ocak 2018 Pazar, 20:24

-ATAY USLU: ŞİMDİ PORTAKAL ZAMANI

–PORTAKAL YİYİN PORTAKAL SUYU İÇİN

Atay Uslu TBMM’de ara verilen süreçte Antalya’da vatandaşlarla ve çiftçilerle buluşmaya devam ediyor.

Finike’de Ak Parti İlçe Başkanı Osman Aladağ ve teşkilatla beraber Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Hakkı Bahar’ı ve MeySan Narenciye Paketleme tesislerini ziyaret etti. Atay Uslu’yu tesis sahipleri Ahmet Bahar ve Hakkı Bahar tesislerini gezdirerek bilgilendirdi.

PORTAKAL HASADI DEVAM EDİYOR

Narenciye üretiminin merkezi olan Antalya’da portakal hasadı devam ediyor.

Atay Uslu narenciye üretimi ve pazarlaması ile ilgili şu bilgileri verdi: “Antalya’da Kasım ayı itibariyle portakal hasadına başlandı. Portakal denince akla tabiki Finike ve Finike portakalı geliyor. Finike Portakalı kalitesini dünyaya kabul ettirmiş bir üründür.

California Üniversitesi 1994 yılında Bilimsel araştırmalar sonunda Finike’nin Turunçova mahallesinde yetişen portakalı Dünya birincisi olarak tescillemiştir. Bu portakalın markalaşmasına katkı vermeye devam ediyoruz.”
KOLALI İÇECEKLERE HAYIR,
PORTAKAL, NAR SUYUNA EVET

Antalya Milletvekili Atay Uslu “kolalı içeceklere hayır, portakal ve nar suyuna evet” kampanyasını sürdürdüğünü de ifade etti.

Hem portakal üreticisi hem de tüccarlığı yapan Ahmet Bahar bu sezon fiyatlardan ve ürünün kalitesinden memnun olduklarını ifade ederek, Atay Uslu’ya ziyaret için teşekkür etti. Akdeniz İhracatcılar Birliği Başkan Yardımcısı Hakkı Bahar’da “Milletvekilimizi hem artan ihracat rakamları hususunda bilgilendirdik, hem de tarım sektöründeki talepleri kendisine ilettik. Her an yanımızda olan Hükümetimize, Cumhurbaşkanımıza, Milletvekillerimize teşekkür ederiz” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz