Seçim 2023 Haziran Ayı’na

07 Şubat 2022 Pazartesi, 19:22

(Seçim 2023 Haziran Ayı’na)))))
Antalya Kültür Memur-Sen.TÜRKİYE 2023 Haziran Ayı’na kadar seçim yok diye düşünüyorum.???
Günümüz dünyasında demokrasi,siyasal sistemlere toplumsal meşruiyet kazandıran belki’de yegane yöntemdir.
Bu nedenle (Seçimler) aracılığı ile bir siyasi sistemin,yönetilenlerin tarafından meşru görülmesi DEVLET-MİLLET kaynaşması açısından son derece anlamlıdır.
Seçimler aracılığı ile milletinden güç alan siyasal sistemler hem içeride hem’de uluslararası arenada daha güçlüdürler.
Toplumsal meşruiyetleri olmayan siyasal sistemler için ise tam tersi bir durum söz konusudur.
Bu rejimler içeride daha fazla baskı,insan hakları ve özgürlük ihlaleri ile ayakta kalırken,kendi toplumlarından güç almadıkları için dışarıya karşı daha zayıftırlar.
Bu nedenle kendi toplumlarına karşı küresel aktörlere dayanmak durumunda kalırlar.
Bugün dünyanın en gelişmiş,müreffeh ülkeleri demokrasi ile yönetilen ülkelerdir.
En sıkıntılı,sorunlu ülkeler ise anti-demokratik ülkelerdir.Bu açıdan bakıldığında bir ülkede barışın,huzurun ve istikrarın kaynağı sadece ekonomik gelişmişlik düzeyi değil,demokrasi,çoğulculuk,özgürlük gibi değerlere sahip olunmasıdır.
Çünkü ekonomik gelişme ancak bu değerlerle mümkün olabilir.
Barışın ve huzurun olmadığı yerde gelişme’de söz konusu olmaz.
TÜRKİYE 2023 Haziran Ayı’na kadar seçim yoktur diye düşünüyorum =Erken Seçim Olur’mu= Olmaz neden,niçin bir düşünün olup,olmadığını yazının özetinde okumak mümkündür.
TÜRKİYE 2023 Haziran Seçimi 100 yılın en önemli seçimi diyebilirim.
Unutmayınız’ki 100 Yılın Geleceği,Adaleti,Güveni aklınıza ne geliyorsa Haziran 2023 Seçimi için hazırlıklar yapılmaktadır.
Sandığına,seçmenine sahip olan kazanır.
Büyük ve Güçlü TÜRKİYE olmasından rahatsızlık duyanlarınız var biliyoruz. Türkiye’yi bölmek,parçalamak adına operasyonlar,oyunlar,yalanlar,iftira vs devam edecektir.Malumunuz oyunlar,operasyonlar devam ediyor.(Erken Seçim) adına çalışamları var aması olmayacaktır.Haziran 2023 Türkiye seçim tarihi belli haydi öyleyse dersine iyi çalışan sandık ve seçmenine gönülden,yürekten samimi olduğunu,sahiplendiğini gösterirse hayırlı olsun.
Aziz ve necip milletimiz,irfanıyla,ferasetiyle,direniş ruhuyla,tarihi yeniden yazacak,yapacak haydi hayırlısı diyelim.
Seçimler farklı yönleriyle kapsamlı olarak bir çalışma yapılabilir.(Esat ESMERAY= Seçimler,bundan sonra güvenli alanlarına dönecekler.Öfkeliler,tepkililer yine olacak yeni arayışta olanlar yine dün olduğu gibi yine olacaktır.Çıkarlarına karşılık bulamayanlar veya başka bir yerde çıkar elde etmeye çalışanlar yine olacak.
Fakat bunlar seçimin sonucunu belirleyici olmayacak)
Bu seçim,bir seçimden daha öte bir anlam içermektedir.
Bu seçim 2023 Haziran Türkiye Büyük Türk ve İslam Dünyası projesi için hayali olanlar için bu seçim çok önemli bölünme,satılma,parçalanma bizleri birbirimize düşürmelerine aman,fırsat verme tuzak kuranların oyunlarını boz,sandığının başına giden her seçmen neye,kime niçin oy verdiğini iyi bilmeli,görmeli,hissetmelidir.(Pireye kızıp yorgan yakmayın,küçük hesaplar yaparak büyük hesapları yıkma.

Saygılarımla

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin