YABANCILAR MECLİSİNDEN ZEYTİN DALI HAREKATI’NA TAM DESTEK

05 Şubat 2018 Pazartesi, 15:58

YABANCILAR MECLİSİNDEN ZEYTİN DALI HAREKATI’NA TAM DESTEK

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi’nden, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin’de terör yuvalarını kurutmak için sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’na tam destek geldi.

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu başkanlığında aylık olağan toplantısını yapan Yabancılar Meclisi Üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de devam eden mücadelesine destek verdi. Ülke bayraklarıyla toplanan üyeler TSK’ya desteklerini bildirdikten sonra, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’le de fotoğraf çektirdiler.

BAŞKAN YÜCEL, “TÜM DİNLERLE, TÜM DİLLERLE YAŞAMAKTAN MUTLUYUZ”

Yabancılar Meclisi üyelerinin bu duyarlı davranışı üzerine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu basına bir açıklama yaptı.

Alanya’nın çok dinli, çok dilli, çok kültürlü bir medeniyet şehri olduğunu hatırlatan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel her zaman şunu söylüyorum: “Biz burada tüm dinlerle tüm dillerle birlikte yaşamaktan mutluyuz”.

Başkan Yücel açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bugün de soğulsunlar Alanya Belediyemizin Yabancılar Meclisi bizleri ziyaret ederek, sınır ötesinde, Afrin’de tüm yabancı terör örgütleriyle mücadele eden Türk askerine başarılar dilemek ve tüm gönülleriyle onların yanında olduklarını dile getirmek istediler. Çünkü her zaman söylüyorum terör sadece bizim ülkemizin sorunu değil; tüm dünyanın sorunu. Amacımız huzur içinde, mutluluk içinde ve güven içerisinde insanca yaşamaktır. Bu vesileyle de Afrin’de hayatını kaybeden tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum”

“YÜREĞİMİZ, DUALARIMIZ ONLARLA”

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz