23 Nisan 2020 Perşembe, 19:49
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

CORONOVİRÜS ile 23 NİSAN 2020

CORONOVİRÜS ile 23 NİSAN 2020

Dünyayı kasıp kavuran Coronovirüs yüzünden bir çok ülkede okullar tatil edildi.

Ülkemizde de Eğitim verilen okullar, kreşler, çocuk yuvaları kapandı.Öğrenciler,gençler, çocuklar ülkemizde paniğe yol açan her gün binlerce vakalar yüzlerce vefatlar ile psikolojik açıdan etkilendiler. Anne, babalarını, yakınlarını kaybedenler,anne babası işsiz kalanlar, iş yerleri kapananların çocukları normalde okul bitince ne yapacağız diye işsizlik gelecek kaygısı yaşayan bu yavrularımızın moralleri iyice bozuldu.

İnsanların, sürekli salgın hakkında birçok kısıtlamaya maruz kaldığı,evlerimize kapandığımız bu günlerde yüksek düzeyde panik- korku –stres- endişe- fobiler, obsesif düşünceler- uyku problemleri- beslenme sorunları gibi rahatsızlıklar kalabalık ortamlara girmekten korkma- toplu taşımaları kullanmaya korkma- işine odaklanamama gibi davranışlar gün geçtikçe bizler ile birlikte gençlerimizi de korkunç boyutlarda etkisi altına aldı.

Zaten ellerinden hiç düşmeyen cep telefonları,bilgisayar, tablet, sosyal medya araçları da daha fazla yaşamlarına girdi.Bu yöndeki bağımlılıkları da iyice arttı.

Eğittim bitti.Yakından eğitim ile eğitilemeyen nesil uzaktan eğitim Online Eğitim ile nasıl eğitilecek ?

Tüm bunlar var iken 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da kutlayamadı. Çocukluğumda öyle bir heyecanla beklerdim ki 23 Nisan Bayramında Müsamerelerde olacağım, Flama Bayrağı taşıyacağım,Bayram Özel Giysimi giyeceğim gibi ne heyecan ne heyecan ! Ah o günler ah.

Tüm dengeler değişti,İklimler değişti,Doğa Şartları değişti,Mevsimler değişti,İnsanlar değişti,uyku düzenlerimiz değişti saatler şaştı gece oturur gündüz uyur olduk. Vücut kimyamız değişti. Alışveriş şekilleri değişti online siparişler geldi.

Allah sonumuzu hayra çıkarsın.

Morallerimizi yüksek tutalım Karamsar olmayalım sevgili okuyucularım. İnşallah güzel günlere en kısa sürede kavuşacağız.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin