11 Ekim 2018 Perşembe, 20:11
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

HAYDİ, YAPMAYA ÇALIŞALIM

HAYDİ, YAPMAYA ÇALIŞALIM

Duyduğunuz her şeye inanmayalım, sahip olduğumuz her şeye özen gösterelim. Seni seviyorum sözcüğünü içten söyleyelim. Özür dilemekten korkmayalım. Bir işi ya hiç yapma ya tutku ile yap. Karşınızdakine beklentisinden daha fazlasını ver. Sofranda Beyaz Pirince az Kepekli Pirince daha çok yer ver. Bulguru da unutma, hele Esmer Bulguru hiç es geçme. Sonradan yara alsan da insanlara sevgi ile ve iyi niyetinle yaklaş.

Dürüst ol, anlaşmazlığa düşebilirsin, kimseyi kırma hakaret etme, başkalarının yanında hatasını yüzüne vurma, incitici yargılama. Hızlı düşün ama her düşündüğünü söyleme. Bol gülümse, üzüntülerinden, kaybettiklerinden ders al. Kendine saygı, karşındakine saygı ve sorumluluk hiç unutma. Eski arkadaşlıklarını eskitme. Hatalarını fark et düzelt hatada ısrarcı olma. Telefonda konuşurken gülümse karşındakine bunu hissettir. Sohbetten hoşlanan kişileri hayatına dâhil et. Hatta evlenirken bu özellikleri teğet geçme. İleri yıllarda bu yetenek her şeyden önemli olacak.

Değişikliklere kapalı olma. Daha çok kitap oku daha az Televizyon ile vakit geçir ve arada suskun kal itibarlı saygın hayatın içinde ol. Evinde çevrende sevgi dolu atmosferin yerini hiçbir şeye değişme. Uyumlu ortamları yaratmak bil ki senin elinde. Geçmişte güzel anılarınla yaşa üzüntülerde takılı kalma. Sevgi gösterenlere sende kayıtsız kalma. Başkalarının hayatına iyi örneklemeler ile müdahil ol. Her insan hak ettiği hayatı yaşar bunu unutma.

Ben bu altın öğütleri okudum duydum uygulamaya çalışıyorum.

Derledim topladım sizlerle paylaştım.

Hadi yapmaya çalışalım.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz