31 Ekim 2021 Pazar, 07:15
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

KADIN CİNAYETLERİ

KADIN CİNAYETLERİ

Çocukluğumdan beri evimize günde 3-4 Gazete alınırdı. Evlendim bu alışkanlık kendi evimde de devam etti. Şimdilerde bu sayı günde 2 ye düşmüş durumda her gün uyanınca sabah kapımdaki Gazete ekmek sepetime görevlimin bıraktığı Gazetelerimi alıp okurken Sabah Kahvem ile keyifle güne başlamak benim olmazsa olmazım.

Bu keyif benim vazgeçilmezim, tatilde- sahilde- dağda- bayırda- piknikte- misafirlikte- otelde nerede olursam olayım, tüm çevrem bilir. Şimdilerde her şeyden masraf kısan toplum, biz internetten okuyoruz ne gerek masrafa diyor tanıdıklarım ancak bu bir alışkanlık tercih meselesi, hele sonunda bulmacaları çözüp anahtar sözcükleri bulmak beyin jimnastiği de ayrı bir heyecan.

Böyle bir giriş ile başladım bu günkü yazıma çünkü haberlerde KADIN CİNAYETLERİNİ ekrandan duyup geçmeye, görünce sinirlenip Televizyonu kapatmaya benzemiyor elinize aldığınız Gazetede görünce o katledilmiş Kızları, Kadınları ailelerin yüzlerindeki vahşetleri, yerde parçalanmış bedenlerinden akan kanlı resimler beyninize kazınıyor. Elinize aldığınız gazete parçasındaki resimlere tekrar bakmak, bırakıp tekrar okumak lanet okumak. 28.10.2021 tarihinde Şebnem Şirin mesela sevgilisi tarafından boğazı kesildi adı gibi şirin tazecik 25 yaşında bir kız. Ne hakkı var kızın hayatına son verdiği gibi ailesine de unutulmaz evlat acısı yaşattı mahvetti.

Kocaeli’nde Ali Akbaba Kadın arkadaşı Seyhan Sözeri’yi 28.11.2021 de işe bırakayım diye taksiye bindirip başına ateş edip taksi şoförünün hastaneye götürmesini engelleyip bırak ölsün diye katleden Cani gibi. 30.11.2021 tarihinde Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde A.R.Ü nün silahla kayınpederinin evini basarak eşi Nuriye Ünver’i öldürdüğü gibi, İstanbul’da Rezidansın 8 ci katından iki erkeğin arasından düşerek ölen Şeyda Yılmazın cinayet şüphesi gibi. Bu örnekler uzayıp gidiyor. Yapılan araştırmalara göre 2021 yılında katledilen kadın sayısı 195 kadın iken , 1152 Kadın cinayet haberi var şu anda araştırılınca görebileceğimiz. Cinayetler yazmakla saymakla bitmeyecek bugün Gazetelerde okuduklarım ile gene içim yandı. aşau anda İstanbul’da kızımın evindeyim. Ben uyanmadan Gazetelerimi hazırlamış ancak okuyunca çok üzüldüğümü görünce anne sen Gazete almasan mı artık demeğe başladı. Ahki ne ah ! Gazete almasam okumasam sanki başka yerde haberleri duymayacağıyım. Bugün kim bilir nice Kadınların arkada bıraktıkları ile anne babaları kardeşleri çocuklarının da canları yandı acaba?

Artık elime aldığım Gazetede sürekli günde 3-5 Kadın Cinayetleri haberlerini görmek ne zaman son bulacak acaba? Bu cinayetlere ne zaman bir dur denecek ?

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin