Son Dakika
24 Haziran 2024 Pazartesi

Kadınla siyaset güzelleşir

19 Mayıs 2012 Cumartesi, 10:23

CHP Kepez Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Başkan Tütüncü, kadınların siyaset arenasında olmasını şiddetle desteklediğini söyledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz aylarda yapılan kongre sürecinin ardından göreve gelen CHP Kepez Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeleri’ni kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tütüncü, kadın kollarına görevlerinde başarılar diledi. Kadınların siyasette yer almasını şiddetle desteklediğinin altını çizen Başkan Tütüncü, “Kadının elinin değdiği her yer güzel oluyor. Yönetim kadrosuna daha çok kadın eli değerse, yönetimde ellerimiz gibi daha düzgün olacaktır.” Diye konuştu.

Yerel yönetimlerde politik yaklaşımı doğru bulmadığını belirten Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Olursa yanlış olur. Politika siyasi partilerde ya da milletvekili olarak Türkiye Millet Meclisi’nde yapılır. Yerel yönetim herkesi kucaklamayı gerektirir. Orada parti rozeti olmaz. Herkese aynı mesafede yaklaşmak gerekir. Böyle olursa iyi olur. Öteki şekilde olursa yerel yönetimlerden istenen verim alınamaz.  Farklı düşüncelerimizi, medeni ortamda konuşabilelim. Birbirimize hakaret etmeden, birbirimize karşı hoşgörü ve müsamaha ile yaklaşalım.  Ama muhakkak herkes düşüncesini ifade etsin.  Asla ve asla  herkesin aynı düşündüğü bir toplumu hayal etmemeliyiz. Bu kurşun askerlerin olduğu yerde olur.  Farklılıkları zenginlik kabul ederek, bu ortamda bir kentlilik kültürü oluşturmaya gayret ediyoruz.”

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin