Tütüncü, “Kepez marka bir belediye”

16 Aralık 2018 Pazar, 11:20

Tütüncü, “Kepez marka bir belediye”

Göreve geldiği 2009 yılında belediyenin personeline 1 milyon 800 bin lira geriye dönük borcu olduğunu hatırlatan Başkan Tütüncü, “Bugün ise mali disiplinle çalışan, maaşları günü gününe ödeyen, personeline ve hemşehrisine değer veren marka bir Kepez Belediyesi var. “dedi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Belediye Hizmet Binası yemekhanesindeki kahvaltıda bir konuşma yapan Başkan Tütüncü, huzurlu bir iş ortamının her şeyden önemli olduğunu söyledi. 10 yıllık zaman zarfında belediye personelinin huzurlu bir çalışma ortamına sahip olduğunu belirten Başkan Hakan Tütüncü, “Huzurun ve güzelliğin hakim olabilmesi anlamında çok büyük gayretler gösterdik. 2009 ile bugün arasında siyah ve beyaz kadar fark var. Göreve geldiğimde belediyenin 29 milyon borcu vardı. Bunun 1.8 milyonu yani eski parayla 1.8 trilyonu alacaklardı. 10 yıllık, 15 yıllık personelin geriye dönük alacağı vardı. Belediye başkanlığı görevine başladığımda ilk verdiğim talimat, personel alacaklarının günü gününe ödenmesi oldu. 14 ayın sonunda personeline hiç borcu olmayan bir belediye meydana getirdik. Hiçbir personelimizi bayramlarda ailesinin karşısında ekonomik olarak darda bırakmadık. Bayramlara personelimizi parasız göndermedik. Bütün bunlar nasıl oluyor? Mali bir disiplinle oluyor. İşte bugün, mali disiplinle çalışan, maaşları günü gününe ödeyen, personeline ve hemşehrisine değer veren marka olan bir Kepez Belediyesi var. “ diye konuştu.

“Millete hizmet borcunuz var”

Personelinin millete karşı hizmette asla kusur etmemesi gerektiğine de değinen Başkan Tütüncü, “Biz milletten emir alan, millet adına çalışan kimseleriz. Maaşlarınızı millet ödüyor. Sizin Allah’a bir can borcunuz, millete de hizmet borcunuz var. Benimde istediğim bu borcun en iyi şekilde ödenmesidir. Benim hemşehrilerim ve benim personelim her şeyin en iyisine layıktır. Sürekli ileriye giden, sürekli hedef büyüten ve çıta yükselten bir Kepez Belediyesi var. “ dedi. Temizlik personelinden, çadır ekibine kadar her personelin kendisi için büyük bir değer olduğunun altını çizen Başkan Tütüncü, “Yapılan her işin temelinde millete hizmet var. “diye konuştu. Millete hizmet etmek olan belediyeciliğin kutsal bir iş olduğunun da altını çizen Başkan Tütüncü, “ Belediyemize gelen her vatandaşımızı anneniz, babanız ve kardeşiniz gibi görün. Belediyecilik bunu öngörür. Hemşehrilerimizin hayır duasını alın. İnsan kutsaldır. İnsana hizmet etmek ise çok daha kutsaldır.“ dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin