19 MAYIS DENİZ KORTEJİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

20 Mayıs 2023 Cumartesi, 12:30

19 MAYIS DENİZ KORTEJİ, BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Antalya Valisi Ersin Yazıcı ve protokol üyeleri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla, Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi’nin katkılarıyla hazırlanan “Deniz Korteji”ne katıldı.

Korteje, Vali Yazıcı ile birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı SG. Albay Dr. Murat Sezgin, 3. Piyade Eğitim Tugayı Komutanı P.Alb. Kemal Çakıroğlu, Hava Meydan Komutanı Hava P. Albay Sabri Akın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Gürcan ile Denizcilik Lisesi’nde okuyan geleceğin kaptanları ve vatandaşlar katıldı. Vatandaşlar korteje sahilden alkışlar ile eşlik etti.

Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Varol Çakır’a ait Limitless Yatı ile Kaleiçi’nden Konyaaltı’na uzanan kortej, vatandaşların büyük beğenisini topladı.

Kaleiçi Yat Limanı’ndan başlayan ve Konyaaltı sahiline kadar uzanan sahil bandında düzenlenen korteje, sahil güvenlik botları, deniz polisi tekneleri, ticari yat ve özel tekneler eşlik etti. Muhteşem bir görüntü sergileyen korteje, Sahil Güvenlik Komutanlığı helikopteri de eşlik etti.

Deniz Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Başer Topluışık yaptığı açıklamada, “Çok özel ve bizim için anlamlı bir günü yaşıyoruz. 19 Mayıs bayram coşkusunu Antalya’mızda hep birlikte deniz kortejimiz ile kutluyoruz. Bugün bizlerle olan başta Antalya Valimiz Ersin Yazıcı olmak üzere, tüm protokol, denizcilik lisesi öğrencilerimiz ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken, bugünü gençlere armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da rahmetle anıyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin