7 Eylül, MD Hastaları için farkındalık günü hepinizi bekliyoruz..

MD hastaları için farkındalık günü ilk kez 7 Eylül 2014 yılında olarak ilan edildi.

7 Eylül, MD Hastaları için farkındalık günü hepinizi bekliyoruz..

06 Eylül 2019 Cuma, 15:01

Antalya da aramızda cefakar bir baba olan yıllardır şifa arayan ve farkındalığı arttırmak için insan üstü çaba sarf eden Metin TOKAT Diyor ki; Sizin çocuklarınız arabalarının lastiklerini eskitirken bizim çocuklarımız ayakkabılarını bile eskitemiyor bunun farkına varın ve 7 eylül dmd kashastalıkları farkındalık gününde bizi yanlız bırakmayın. Hepinizi Anfaş Antalya kongre ve fuar merkezine 7 eylül de saat 13:00 de yanımızda olmaya bekliyoruz.

Bizler, sonsuz uzay boşluğunda bir toz bulutu gibi asılı duran Samanyolu Galaksisi’nin içerisinde, küçük bir zerreciği andıran Güneş Sistemi’nin üçüncü gezegeninde yaşayan canlıların en akıllı olanlarıyız. Bizler, 4,5 trilyon yıl yaşında ve adına Dünya dediğimiz gezegenin üzerindeki yaşamını dört milyar yıldır sürdüren canlılar dünyasının bir parçası olan insanlık ailesinin üyeleriyiz. Bizler, bu gezegen üzerinde yaşayan yedi milyar insandan, çoğunluğu genetik bir bozukluktan dolayı milyonlarca kas hastasından bazılarıyız. Bizler, kasları zayıf kalan ve zamanlar yürüme yeteneğini kaybederek, bazen tekerlekli bir sandalye, bazen de başka yardımcı cihazlarla yaşamlarını sürdüren kas hastalarıyız.

7 Eylül Dünya Duchenne Farkındalık Günü kapsamında Duchenne Müsküler Distrofi hastalığı ile ilgili bilgi almak ve çocuklara destek olmak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

https://instagram.com/dmdturkiye?igshid=a6g2gj8uf6qe

http://dmdturkiye.org/tr

Haydi Bize katılın!

Birlikte başarabiliriz!..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz