Son Dakika
18 Nisan 2024 Perşembe

Depremzede Çocuklar için “Kardeş Bağı Kampanyası”

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’nden Depremzede Çocuklar için “Kardeş Bağı Kampanyası”

10 Şubat 2023 Cuma, 10:29

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Antalya Olgunlaşma Enstitüsü’nden Depremzede Çocuklar için “Kardeş Bağı Kampanyası”

Merkezi Kahramanmaraş olan ve 10 ilde ağır yıkıma neden olan Cumhuriyet tarihinin en büyük deprem felaketinin ardından Antalya’mızda misafir ettiğimiz depremzede çocuklarımıza ulaştırmak üzere Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Antalya Olgunlaşma Enstitüsü iş birliği ile “Kardeş Bağı” yardım kampanyası başlatıldı.

“Kardeş Bağı ” kampanyası kapsamında deprem bölgesinden gelen çocukların acil ihtiyaçlarının karşılanması için 0-12 yaş aralığında yardım malzemeleri toplanacak. Yardımda ikinci el ve kullanılmış malzemeler kabul edilmeyecek.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Antalya Olgunlaşma Enstitüsü merkez binası ile Mehmet Zeki Balcı Konyaaltı Yerleşkesi’nde toplanarak Antalya’ya gelen misafirlerimize birebir paketlenip AFAD koordinesinde teslim edilecek malzemeler belirlendi. Yardımda bulunmak isteyenler, 0-12 yaş aralığında giyim, bebek bakım ürünleri(bebek bezi, ıslak havlu, pişik kremi), ateş ölçer, hijyen ürünleri (bebek şampuan, tırnak makası, tarak), kırtasiye (kitap, boyama kitabı, boyama kalemi) oyuncağı bağış toplama yerlerimize ulaştırabilirler.

Yardımlaşmanın önemine dikkat çeken Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, “Afetin yaralarını sarmak için hepimize büyük sorumluluklar düştüğünün bilincindeyiz. Bölgeden, depremzedeler Antalya’ya gelmeye başladı. Tüm imkânlarımızı seferber ederek özellikle depremzede çocuklarımızın yaralarını sarmak için çalışacağız” dedi.

Antalya Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Emine Erkal, özellikle depremzede çocukların ihtiyaçları doğrultusunda kampanya başlattıklarını belirterek, vatandaşları kampanyaya destek olmaya çağırdı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin