05 Mart 2023 Pazar, 18:23
Nail Kadirhan
Nail Kadirhan nailkadirhan@gmail.com Tüm Yazılar

Nail Kadirhan, Irkçılığınızda boğulun

Nail Kadirhan, Irkçılığınızda boğulun…

Sevgili dostlar; Amedspor adını değiştirdiğinden beri adeta organize saldırılara maruz kaldı ve kalmaya da devam ediyor. Özellikle ligdeki rakipleri arasında yaralan Bursa ve benzeri bazı yakınlar daha önceki maçlarda da her türlü faşistliği, çirkefliği ve tezahüratları yaptı, yapmaya da devam ediyorlar. Tabiki bunun en büyük sebebi başta gittikleri kentlerdeki o kentin yöneticilerinin sessiz kalması ve hatta bazen de Afyondaki gibi teşvik ettikleri gizlenmeden yapılıyor.
Sın Bursa maçını canlı izlemediyseniz de mutlaka sosyal medya ve diğer mecralardan gördünüz.
Başta o 1990’lı yıllarda jitem derin tetikçiler veya adına ne denirse densin sivilleri katleden katillerin ve cinayetlerde kullandıkları beyaz toros fotoğraflar belli ki günler önceden hazırlanmış ve planlanmış. Sosyal medya hesaplarından açıkça Amedspor ve taraftarları düşmanlaştırılmış. Peki soruyorum o kentin ve bu ülkenin yöneticiler bu ne anlama geliyor? Sizin için neyi ifade ediyor? Eğer etmiyorsa o kişiler ve onlara destek vererek içeri alanlar hakkında nasıl bir işlem yapıldı? Sadece açığa almak yetmez. Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik veya Aşağılama (TCK m. 216/1,2), Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Sokma Suçu(TCK 170) ; Hakaret Suçu(TCK 125); Görevi Kötüye Kullanma Suçu(TCK 257). Anayasada açık bunun uygulanması gerekmiyormu?
Daha maç başlamadan önceki geceden başlayan bu planlı saldırı ve alçaklığı o ildeki kimse görmedi mi? Kaldıkları otelin yakınında bayram değil, seyran değil sabaha kadar havai fişek sıkanlara müdahale edilmemesi, faşist sloganlar atılıp hakaret edilmesi nasıl bir aymazlıktır.
Maçta yönetilme şeklinden memnun olmayarak hükümet istifa diyenler evlerine kadar tespit edilip spor müsabakalarına girme yasağı uygulanıyor. O stadyum yayıncı tv dışında 90 dakika kameralarla yayını alınırken, o afişleri içeri sokarken kameralarca görülen bu kişiler nasıl saklanacak.
Gelelim maçın hakemine daha maç başlamadan ısınma giden futbolculara, Bursasporlu futbolcular saldırırken duydunuz. Maç başlarken bıçağından, plastik mermisine kadar sahaya atılmayan ve isabet almayan bir futbolcu kalmamışken size kim oynatın dedi? Eğer kendi iradenizle bu kararı verdiyseniz demekki sizin de zihniyetiniz o şekilde. Eğer başkaları oynat dediyse sizin kişiliğiniz yokmu?
Söylenecek o kadar şey varki bu faşistlik ve spor düşmanlığı, kent daşmanlığı karşısında fakat anlayan anladı…
Sizin zihniyetiniz buysa ki bu diyecek hiçbir şey kalmadı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin