04 Şubat 2019 Pazartesi, 16:47
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

YAŞAM KOÇLUĞU

YAŞAM KOÇLUĞU

“Akıllı insan kendi aklını kullanan insandır, daha akıllı insan başkalarının aklından da yararlanan insandır!”

Evet artık İnsanlarımız aynı trafik ışıklarında beklemeye tahammülsüz oldukları gibi başarı, mutluluk, huzur içinde beklemeye tahammülleri yok. Bu yüzden hızlı bir şekilde zirveye hedeflerine ulaşmak istedikleri için YAŞAM KOÇU’ndan yardım ister oldular.

Neden Yaşam Koçluğu pek bir Popüler alan oldu?

Özel ya da Genel veya iş hayatlarında kişiler kendilerini ileri taşıma istekleri, yeni proje –tarz-beceri setleri yaratma konularında Yaşam Koçlarına yöneliyorlar.

Aynı şeyleri yapan insanlar hep aynı sonuçla karşılarlar bu bir Doğa Kanunudur denir.

İşte günümüzde insanlarımız Doğa Kanunları gibi veya Kader demiyorlar yaşamlarına, çünkü insanların Kaderlerini yaratmaları da biraz kendi ellerinde gibi geliyor bana.

Bir binanın çatısından kiremit taş atılırken olsun varsın ben altından geçeyim. Kaderimde varsa başıma bir taş düşer ya da şansım yaver giderse başıma bir şey gelmeden geçer giderim demek mi daha akıllıca?

Yoksa tedbirimizi alıp, tehlikelerden uzak durup, yol değiştirmek rotamıza farklı yön vermek mi daha akıllıca?

İşte bu örneğim gibi artık insanlarımızda farklı rotaları Yaşam Koçlarından öğrenip yollarına daha mutlu devam etmek istiyorlar. Ya da size sunulan hayatı yaşamaya devam edip ömrünüzü tüketip gideceksiniz.

Hiçbir değişiklik yapmadan hayatı yaşamanın bedeli Ömrümüzden 5-10 hatta 20 yıl bile götürülebilirmiş.

Kendimize sormamız gereken soru bu durumda neden mutsuz olduğum halde aynı şeyleri yapmaya devam ediyorum olmalı.

Peki nelerdir? Yaşam koçundan destek almanın faydaları:

Kişileri iyi motive etmesi, hedef ve amaçlara daha hızlı ulaşmak, özel hayat ve iş hayatında başarılı olup az hata yapmak, sevilir problemsiz biri olup kariyerde iyi yerde olup daha çok para kazanmak, mutlu aile ilişkilerinde huzurlu kararlı olmak, daha iyi kaliteli bir yaşam sürmek için.

Haftada bir saatlik oturumlar, seanslar halinde sonra mail-mesaj-telefonla da yardım alabileceğiniz uzman kişilerin yardımında gizlilik ve özel hayatın korunması ve yasaların güvencesinde olabilen bu hizmetlerden yararlanmalı derim gerektiğinde.

Küçük insanların büyük gölgesinde kalmamak girdaplarla boğuşmamak, hüzün ile keder içinde yüzmemek ve bence en önemlisi asık suratla dolaşmamak için.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz