22 Kasım 2023 Çarşamba, 19:01
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

KIYMETLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ

KIYMETLİ ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ

24 Kasım 1981 den bu güne her yıl kutlanan Öğretmenler Günü bence az, her gün Öğretmenler Günü olmalı. Her gün teşekkür her gün minnet duyacağımız meslek Öğretmenlik. Öğretmenler, geleceğin emaneti çocukların, gençlerin anne ve babalarından ögrendikleri ilk adım ilk sözcük ilk hecelerden sonra en büyük eğitimci Destekleyici Bedensel Zihinsel Sosyal Duygusal Menfaatten uzak, çıkarsız Çevresel Toplumsal Vatan Millet sevgisini ve bence günümüzde kaybolmuş insani komşuluk ilişkilerini de öğreten olmalı.

Aklınıza gelebilecek her açıdan yapı taşları Öğretmenler ile atılmakta. Bina inşaatını oluşturmak gibi temelden sabırla özveri ile büyük fedakarlıklarla yapıla bu Meslekte olan ve ebediyete intikal etmiş hain saldırılarda şehit olmuş öğretmenlerimizi saygı ile anarken Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hepsinin ruhu şad olsun. Hayatta olanlara sağlık sıhhat afiyetler diliyorum.

Eğitimde başarı anahtarı Öğretmenlerimiz doğru insan, Adil vatandaş, güzel birey olmayı , Milli Manevi değerlerimizi, İlim- İrfan- Bilgiyi genç beyinlere en doğru şekilde gelişimin değişimin aktarılmasında büyük rolü alan Öğretmenlerimizi takdir ile kutluyorum.

24 Kasımda vefat eden Ablamın[ 58 yıllık eşi ] aynı zamanda öz teyzemin oğlu olan eniştem Okul Müdürü Öğretmen Muhsin KANAT da tam bu gün onu ziyarete giden oğlumun kucağında Mersin Erdemlide vefat etti. Mekanı Cennet olsun canım eniştem.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin