12 Nisan 2023 Çarşamba, 21:47
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

AH BU RUH HALİM

AH BU RUH HALİM

Sarı kurumuş bir yaprak gibiyim bu aralar,dalından ha düştü ha düşecek ufak bir rüzgar bekliyorum sanki. Keşke dalından düşsem de yerine yenisi gibi çıkıp yeşersem. Bir gün ağlayıp,bir gün gülüyorum. Göz yaşlarım ufacık bir dertte, birilerinin derdi ile dertlenmekde, Televizyondaki bir üzücü haberle hemen akmakta. Kimi zaman siliyorum kimi zaman bırak aksın diyorum. Havalar kasvetli etrafda gördüğüm herkes aynı ruh hali içinde, ya depremden kaybettikleri yakınları var ya da tanıdıklarından duydukları yakınlarını kaybedenlere üzülüyorlar.

Çıkıyorum dışarda, adımlıyorum sokakları kaldırımları boğacak sanki herşey beni, yerlere tükürenler ayrı bir felaket. Bir tarafta oruçlu insanlar sahurda belki yiyecek bir lokma ekmeği zor bulmuş, bir tarafta elindeki sigarayı sokakta yürürken,veya otobüs durakta beklerken içen hanımlar( nedense alışamadım bu görüntüye ben)

Bir telaş, bir koşturma asık surat ile sokalarda insanlar kimse halinden hoşnut değil.

Hayat çok pahallı 1 kilo biber 45 TL, Dana ,kuzu eti olmuş 400-500 TL yemeklerde olmazsa olmaz Kurusoğan 4-5 adet alacaksınız oldu size 1 kilo 25 TL. Meyve Sebze Peynir Süt, Sıcak Su soğuk su İnternet Elektrik Doğalgaz evlerimize kira gibi Aidat ödüyoruz hele evi olmayanlara Allah kolaylık versin 1+1 ler olmuş 12 bin TL ekstra ödentileri hariç ay nedir ki hemen geliveriyor.

Soklarda 4 ayaklı canlılar, büzülmüş duvar dibinde üşüyor titriyorlar, belli ki bir lokma yiyecek peşindeler yoldan geçenlerin yüzlerine ba

kıyorlar. Minik oğlum mavişim Bahriyeli asker önce depremin göbeği İskenderuna ordan da şimdi Çanakkaleye gitti. Ah özlemim çok bu aralar ben araftayım. Ruhum hüzün dolu.

Uzatmaları oynuyoruz,hakem ne zaman düdüğü çalacak da maç bitecek. Hep ofsayt düşe kalka gidiyoruz hayatta maç misali yaşamaya çalışarak mücadele ile patlak teker araba ile gidermiş gibi.

Bir varmış bir yokmuş gideceğiz bu dünyadan. Kim ne kadar iyilik etti arkasından onlar anılacak.

Güzellikler gelip geçiyor,doğan Güneş batıyor, Gün bitiyor, tufanlar afatlar canlar alıyor. Elem, keder sevinç neşe yumak olup gidiyor.

Yaşam bitecek elbet bir gün hepimiz gideceğiz,yanımızda hiç bir şey götüremeden.

Gitmeden önce üstümü ört ey hayat. İçimdeki melekler dua etsin

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin