02 Ocak 2019 Çarşamba, 19:00
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

YENİ BİR YILA BAŞLADIK

YENİ BİR YILA BAŞLADIK
Acısıyla- tatlısıyla, iyisiyle- kötüsüyle, vefatlarla-doğumlarla günler geçip gitti.
Yaş aldıkça günler 2,2 geçip gidiyor sanki. Hafta başında yaparım,giderim,alırım vs planladığım bir şey için bir bakıyorum hafta bitmiş ay bitmiş ben yapamamışım o düşündüklerimi aman Allahım zaman nasıl akıp gidiyor.
Aslında tüm Rezervlerimiz çok önceden kaderimiz gibi seyahat acentamız tarafından yapılmış, bizler Hayat denen bu yolculukta sağa sola akıp gidiyoruz. Duraklarımız,yollarımız belli. Kimi zaman tökezleyip,kimi zaman yalpalayıp,düşe kalka ,güle oynaya, ağlaya zırlaya bir de bakacağız yol bitmiş, hayat bitmiş gitmiş.
Kimi dümdüz yoldan gider,kimi arka sokaklardan gider,kimi yan yolları seçer,kimi yolda birileri ile sohbet eder,kimi yerden kafasını kaldırmadan gider.
Hızlı yürümek isteyen yalnız gider,uzun yürümek isteyen birlikte gider.
O zaman bu yolcuğu keyifli daha anlamlı daha güzel tamamlamak bizlerin elinde. Sevginizi gösterin,paylaşımcı olun,dürüst olun.Değişimlere uyum gösterin.Çevrenizden saygı duyun. Egzersiz ile beyindeki mutluluk hormonunu ve kan dolaşımınızı hızlandırın.Ön yargıdan uzak,huzura yakın yaşayın.
Hep zengin olalım diye uğraş vermek değil mutlu olalım diye kendimizi ve çocuklarımızı eğitelim. İnsanların fiyatı değil değeri olmalı. İnsan gibi değil insan olmalı. Kendinize güvenin,hayatın her aşamasında keyifle yaşayın.Depresyondan uzak,aldığınız nefesin değerini bilerek.
Ruhunuzu kirletmeden,başkaları için kötülük düşünmeden,yaşam enerjinizi,motivasyonunuzu yüksek tutun.Hobiler,sosyallik,düzgün ilişkiler ve amaçlarınız olsun.
Daha az tanıdık insan,daha çok dost. Daha az monotonluk,daha çok hareket. Daha az negatiflik,daha çok pozitiflik. Daha az polemik,daha çok anlayış.Daha az konuşmak,daha çok düşünmek. Daha az ukalalık,daha çok mütevazilik.
Daha ne diyeyim bilmiyorum ben bu yazdıklarımı yeni yılda yapmaya çalışacağım, hadi sizde gayret gösterin.
Sevgilerimle.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz