YENİ SANAT SEZONUNU, “CARMINA BURANA” İLE AÇIYOR

22 Eylül 2018 Cumartesi, 13:39

ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ

YENİ SANAT SEZONUNU, “CARMINA BURANA” İLE AÇIYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2018-2019 Sanat Sezonunu muhteşem bir konser ile açıyor. Ünlü Alman besteci Carl Orff tarafından oluşturulan sahne kantatı Carmina Burana, 150 kişilik dev bir kadro ile Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde seslendirilecek. “Yeni bir şey yaratmak istiyorsan mutlaka eski olanı kullan” anlayışı ile yapıtlar veren besteci; Carmina Burana’yı Münih yakınlarındaki bir manastırda bulunan 200 kadar şiir ve şarkıdan esinlenerek yaratmıştır. Dünyanın soluksuz dinlediği Carmina Burana 6 Ekim Cumartesi akşamı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde Antalyalı sanatseverlerin karşısında olacak.

Güçlü Kadro

Orkestra, solist, koro ve çocuk korosundan oluşan 150 kişilik kadroyla seslendirilecek olan eserde, Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrasını şef Alexandru Samuil yönetecek. Antalya DOB korosunun çalışmaları koro şefi Mahir Seyrek tarafından, çocuk korosunun çalışmaları ise Sinem Seçil Baddal tarafından yapıldı. Gecede Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçıları soprano Nurdan Küçükekmekçi, tenor Devrim Demirel ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı bariton Murat Güney solist olarak sahne alacak.

Fiyatları 30, 40 ve 50 TL arasında değişen konserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com internet adresinden de temin edilebilir.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz