ZAFERİN 100’ÜNCÜ YILINDA ANMAMAK ASIL PROVOKASYON BUDUR

28 Ağustos 2022 Pazar, 12:56

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Afyonkarahisar’da basın toplantısı düzenledi. Özdağ, Cuma hutbesinde Atatürk’ün ruhuna dua edilmemesi sonrasında Zafer Meydanı’nda yaptıkları basın açıklaması öncesinde İl Emniyet Müdürü Ali Temiz’in “yaptırmam” dediğini söyledi.

DEVLETİMİZİN KURUCUSUNU ZAFERİN 100’ÜNCÜ YILINDA ANMAMAK ASIL PROVOKASYON BUDUR

‘’İlk kez bir şey açıklayacağım. Ben de Cuma namazından çıktıktan sonra öğrendim. Genel Başkan Yardımcılarımızdan Lütfü Şahsuvaroğlu, hocanın yanına gitmiş kendisini tanıtmış ‘hocam, sakın Sultan Alpaslan’ı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anmayı unutma. Bu bizim, Türk Milleti’nin hassas noktası’ demiş. Bu uyarıya rağmen imam efendi Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gelen Alpaslan ve Atatürk’ün rahmetle anılmadığı hutbeyi okumakta ısrar etti. Bizde büyük Türk Milleti adına orada rahmetli Atatürk’e Fatiha okuduk. Bazı kendini bilmezler, hadsizler, vatansızlar, soysuzlar, kansızlar, emperyalizmin uşaklarının, torunları benim camide yapmış olduğum şeyin camide provokasyon olduğunu söylüyorlar. Devletimizin kurucusuna Fatiha okumak ne zamandan beri provokasyon oldu. Esas devletimizin kurucusunu zaferin 100’üncü yılında anmamak asıl provokasyon budur. Üstelik bu Diyanet işleri Başkanı’nın Türk Ordusu yenilseydi keşke diye dua eden ve Yunan Ordusunun zaferini tercih eden Kadir Mısırlıoğlu gibi bir zata geçmiş olsun dilemeye gidip ondan sonra 30 Ağustos’ta Atatürk’ün ruhuna Fatiha okumazsan biz de onu perişan ederiz. Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Bu zat bizim gözümüzde Diyanet İşleri Başkanı değildir. ‘’ ifadesinde bulundu.

‘’Camileri İktidarın Arka Bahçesi Olmaktan Çıkaracağız’’

‘’Türk milletine söz veriyoruz. Camileri iktidarın arka bahçesi olmaktan çıkaracağız. Bütün Müslümanların ve Müslüman Türk vatandaşlarının tekrar ibadet hanesi haline getireceğiz.
Duyuyoruz müftülere çağrı yapılıyormuş seçimler yaklaştı sahaya gelin diye. Buradan çok muhterem müftü ve din adamı kardeşlerime seslenmek istiyorum. Değerli arkadaşlar iktidarın bu fitnesinin aracı haline gelmeyin. Hz. Osman’ın katilleriyle aynı tarafta yer almayın. Bu milletin İslam dinini benimsemesi Ak Parti ile olmadı, Ak Parti ile de bitmeyecek. Biz bin seneden beri Müslümanız. Aksine sizler de görüyorsunuz. İslam’a en büyük zarar 20 sene içinde verildi. Cuma namazlarının, bayram namazlarının en az cemaatle kılındığı dönem bu dönemdir. Allah sözüyle aldatanlar, İslam’ı istismar edenler, Türk milletinin tepkisini ortaya çıkardılar. Sizden rica ediyorum. Allah aşkına yanlış yapmayın. Eğer Erdoğan’ın yüreği yetiyorsa sizsiz çıksın sahneye! Eğer siz sahneye çıkar ve siyaset yaparsanız İslam’a ihanet etmiş olursunuz. Ne adına siyaset yapabilirsiniz. Sizi siyasete sevk etmek isteyenler inanın hepsi Türkiye’den kaçmaya hazırlanıyorlar. Onların davası Allah davası, din davası değil mal ve mülk davası. ‘’ dedi.

‘’30 Ağustos’ta Atatürk’ün Ruhuna Fatiha Okumazsa Biz De Onu Perişan Ederiz’’

“Emniyet müdürü ben orda basın açıklaması verdirmem demiş. Arkadaşlar valilikten bir yazı getirdiler. Bu yazı bu olaylardan önce olmuş. Zafer Haftası boyunca ilde 3 yerde basın açıklaması yapılabilirmiş. Bende sevgili Türk polisi ile yıllarca hocalık yaptığım, ne şartlarda çalıştıklarını bildiğim, nasıl mobing yapıldığını, Ak Partili milletvekillerinin aşağılaması, hakaretleriyle nasıl onurlarıyla oynandığını bildiğim, sevgili Türk polisi ile karşı karşıya gelmemek için olur biz de burada basın açıklamamızı yaparız dedim ve meydana gittim.’’

‘’O Meydana Gitmemi Engelleyecekseniz Beni Öldürmeniz Lazım’’

“Emniyet müdür yardımcısı geldi. Emniyet müdürüne söyle benim o meydana gitmemi engelleyecekseniz beni öldürmeniz lazım dedim. Eğer beni öldürmeye yüreğiniz varsa gelin görelim, yürekleri yokmuş bunu da gördük. Afyon emniyet müdürü bil biz de bunu not ettik. Türk polisi olmak başka şeydir, Süleyman’ın polisi olmak başka bir şeydir. Sen Süleyman’ın polisisin. Seni de öyle not ettik.” dedi.

‘’Fahrettin Koca’nın medikal şirketinin ortağı Valiye de bir sözüm var. Bundan sonra benim ve Zafer Partisi kadrolarını burada daha sık göreceksiniz. Benim Afyon’la bağlarım sizden daha fazla rahmetli babam Muzaffer Özdağ Afyonkarahisar milletvekili. Partimizin üyelik ve Suriyelilerin Suriye’ye dönmesi imza programlarına engel çıkarttığınızı biliyorum. 1 Eylül’de il başkanımız tekrar başvuracak. Eğer o başvuruyu yaptığı zaman sizden yazılı onay almazsa Zafer Partisinin bütün kadrolarıyla başta ben Afyonkarahisar’a ineceğiz bütün sokaklarda bu imza kampanyasını yürüteceğiz. Zafer Partisi TBMM’de temsil edilen şerefli bir Türk partisidir. Bizi sakın başka partilerle karıştırmayın. Biz devlet terbiyesine sahip insanlarız. Devletin ne olduğunu sizden çok daha iyi biliyoruz. Türk Devletinin kılına zarar gelmesine müsaade etmeyiz. Yasaların sizin tarafınızdan keyfi olarak bize karşı kullanılmasına da izin vermeyiz bunu da böyle bilin. ‘’ifadesinde bulundu.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin