13 Eylül 2022 Salı, 19:04
GULSEN BIRDAL
GULSEN BIRDAL gulumbirdal@hotmail.com Tüm Yazılar

HER DAİM UKALA İNSANLARI SEVMİYORUM

HER DAİM UKALA İNSANLARI SEVMİYORUM

Bilgisayar başına oturduğumda bazen zorlanırım bugün makale konum ne olsun acaba diye aklımdan geçer deli sorular.
Ancak bu güm konum direk bir paylaşımımdan çıktı. Burcum ile ilgili Sosyal Medyada bir paylaşım gördüm hoşuma gitti bende paylaştım.
Satırların beni aynen yansıttığını gördüm. YENGEÇLER BİRŞEYİ KAFAYA TAKARSA ONU HALLETMEDEN RAHAT ETMEZ ( aynı ben aklıma takıldı ise gecenin bir yarısı saat olmuş 04-05 fark etmez Uykumdan kalkıp aklıma takılanı yapıp yattığımı bilirim. Bir yazı da olabilir, giysiye bir çıt çıt dikimi de olabilir, bir yemek de olabilir, bir kavanoz kapağı açamamışımdır o da olabilir, bir bulmacanın çözümü de olabilir) İNATÇI VE BAŞARILIDIR TAKDİR EDİLİR ÇEVRESİ TARAFINDAN SEVİLEN İNSANLARDIR ( İnatçı değilim ama ısrarcıyımdır. Başarılı olduğum bilinir okul hayatım, iş hayatım, ailem tüm çevremden hep övgüler aldım. 15 yaşında yaş büyütüp ehliyet,araba binlerce kilometreyi tek başına gitmek,çok erken yaşta (19) Başbakanlık Türkiye Büyük Millet Meclisi gibi iş hayatında Başbakan,Bakan,Milletvekilleri ile çalışıp gözbebekleri olmak,
erken yaşta annelik çocuklar ile beraber büyümek, birlikte iki üniversite bitirmek.26 Yıl sonra Emekli olunca evde oturmayıp Televizyon Programları hazırlayıp Canlı Sunmak, Spikerlik yapmak, Diksiyon Dersleri Vermek,17 farklı Gazete Dergide Köşe Yazmak, Yazı işleri Müdürlüğü- Gazete Çıkartmak, Tiyatro, Televizyon Dizisinde,
Sinemalarda oynamak Kraliçe rolünde olmak
Sosyal Projede Ses Getiren Uyuşturucu Baronun karısı rolü. vs Organizeler 800-1000 kişi arkadaş dostlarım ile seyahatler turlar Tiyatrolara gitmek (Komşum Bakan Av. Sayın Önay ALPAGO ve eşi haftada 1 gün 300 kişiye tiyatroya bilet alıp servisler ayarlayıp gittiğimizde en mutlu olan kişilerdendi. Tiyatrodan gece çıkınca saat 23.00 gibi muhallebici de olmasa olmazdı. Diğer komşularımın Unvanlarını yazmazsam kırılabilirler. 8 Emekli General,10 E. Bakan ,Milletvekili, Albaylar veya eşleri, mütevazi Bürokrat komşularım ile yıllarca çok güzel anılar biriktirdik. KIBRIS seyahatleri de dahil. )
Gece işten çıkış meclis mesaisi 24.OO de olsa Evimde 75 kişiye Mantı Börek Sarmalı günler toplantılar Dualar ve eve Dansöz getirtip oynatmalar. Allah Allah ve yallah yallah.
KAVGA GÜRÜLTÜ İLE ÇOK İŞİ OLMAZ AMA DAMARINA BASILIRSA ORTALIĞI YAKAR (hem de nasıl özellikle haksızlıklarda, yalan dolan, çocuklarıma zarar gelirse gözüm bir şey görmez) SAKİN SEVİMLİ GÖRÜNÜŞÜNE ALDANMAYIN.
Evet burcum ve kendime uyan sonuçlar analizim kısaca bu. Aslında sayfalara sığmaz ama.
Kuranı Kerimde Buruc 85. Surenin adıdır. Bu sure adı gökyüzünün burçlarına yeminle başladığı için verilmiş. Yemin olsun burçlarla dolu gök yüzüne manasıdır.
Dinimizde Astronomi ilmi, Pozitif Bilimler İslamiyet’te vardır, ters düşünülmez. Ben de incelediğimde Yıldız ve Galaksi hareketlerine dayalı kişilik karakter yorumlamaları diye okur güler geçerim. Kendimizi Burçlara göre ayarlıyacak değiliz elbette.
Tüm bu kadar yazıyı neden hazırladım bilir misiniz ?
Bu gün çok sevdiğim Değerli Tıp Profesörü arkadaşım bu burç paylaşımıma 82 MİLYON KİŞİYE 12 BURÇ YETERMİ BOŞ GEÇ diye fikrini belirtmiş. 1 gün önce de “Alanya yabancılar dolu çok güzel hanımlar var” dediğimde insanlar kendisi ile mutlu olmalı başkası ile kıyaslanma değil gibi bir cevapla karşılaşınca diyorum ki kişiler sohbetlerine Unvan, Makam Egolarını katmadan
Kendilerine aşırı güvenmekten BENLİK duygusu ile karşısındaki ile sohbet etmemeli, kırıcı oluyorlar. Sempatiklik, samimiyetten uzak.
Her şeye ciddi bakmayalım, Hayat zaten zor, yaşam şartları ağır, Ego tatmini kırıp geçmek yerine gülüp geçelim.
Siz sevgili okuyucularımı en içten sevgilerimle kucaklıyorum.
Aman bana Ego ile yaklaşmayın.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin