Son Dakika
14 Mayıs 2024 Salı

AGC Üyesi Kadın Gazeteciler, Kadın Figürlü Broşlarını tasarladılar

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Üyesi Kadın Gazeteciler, 8 Mart Kadınlar Gününde “Kadın Figürlü Broş” yaparak farklı bir etkinlikte bir araya geldiler.

08 Mart 2024 Cuma, 17:46

AGC Üyesi Kadın Gazeteciler, Kendi Kadın Figürlü Broşlarını tasarladılar

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ne üye kadın gazeteciler farklı bir etkinlikle bir araya gelerek 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Antalya Özdilek AVM de buluşarak Kadın figürlü broşlarını kendileri yaptılar.

Etkinlikte AGC yönetim kurulu üyesi Şifa Çiçek ve Işık Tuncel konuşma yaptılar. Kadının evde, işte, okulda, yaşamın her alanında önemli bir yerde konumlandığını ifade eden Tuncel, günün anlam ve önemine ilişkin, “Bu özel günde el emeğimizin hissimize, ruhumuza dokunuşlar yaparak ilginç bir üretim yapacağımıza inanıyorum. Burada sizinle beraber olmak, birlikte güzel işlere imza atmak ve kaynaşmak hepimiz için çok anlamlı” diye konuştu.

Şifa Çiçek ise, “Böyle özel ve gurur verici bir günde sizinle, emekçi kadınlarımızla birlikte olmak çok mutluluk verici. Dolayısıyla çok güzel ve özel anlara tanıklık edeceğiz. Hepiniz burada olduğunuz için çok mutluyum” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Bir araya gelerek bebek broş yapımı gerçekleştiren kadın gazeteciler, etkinliğin sonunda yaratıcılıklarını konuşturdu. Birbirinden farklı broşlar tasarlayan kadınların mesleki başarılarının yanında el becerilerini de geliştirmeleri de sağlandı.

8 Mart Dünya Kadınlar gününde yaratıcı etkinlikte kadın gazetecilere kırmızı karanfil dağıtıldı. Bebek broş yapımı etkinliği sürpriz hediyeler ve toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin