Son Dakika
20 Mayıs 2024 Pazartesi

Milletveki adayında orman yangınına müdahele

03 Haziran 2018 Pazar, 14:02

CHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ORMAN YANGININA MÜDAHALE ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Adayı, Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi eski başkanı Vahap Tuncer, Antalya’da seçim çalışması yaparken karşılaştığı orman yangınına müdahale ederek, yangının büyümeden söndürülmesini sağladı.

CHP’li aday Vahap Tuncer Aksu ilçesi Kayadibi köyünde Cumhuriyet Halk Partisi’nin hedef ve programlarını vatandaşlara anlattığı seçim çalışmaları esnasında, otomobiliyle hareket halindeyken yol kenarındaki ormanlık alanda yangın çıktığını gördü. Vahap Tuncer ve partililer hemen Orman Yangını İhbar Hattı 177’yi telefonla arayarak, bilgi verdi. Orman söndürme ekipleri gelinceye kadar da yangına müdahale eden Vahap Tuncer ve partililer, yangının büyümeden söndürülmesini sağladı.

Vahap Tuncer, “Yangın ihbarını yaptıktan sonra söndürme ekiplerini bekleyip, alevlere seyirci kalamazdık. Hemen alevlere müdahale ettik. Tek üzüntümüz partilimiz Abbas Can kardeşimizin dumandan etkilenerek hastaneye kaldırılması oldu. Kardeşimize tekrar geçmiş olsun. Sağol Abbas Can kardeşim, yiğitlik böyle bir şey” dedi.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin