TÜREL, Öğretmenler Günü mesajı

23 Kasım 2018 Cuma, 10:05

Öğretmenler Günü mesajı

Güzel yürekli değerli öğretmenlerim. Kalbinize binlerce öğrenciyi sığdırıp; sabırla, hoşgörüyle, inançla, sevgiyle, kim bilir kaç kuşak yetiştirdiniz. Gün oldu anne şefkatiyle yaklaştınız, gün oldu bir baba gibi bizlere kol kanat gerdiniz. Yeri geldiğinde arkadaşlık, dostluk kurarak, her zaman dürüstlüğü aşılayıp, sevgiyi ilmek ilmek işlediniz.

Sizlerin kararlı adımlarınız ve bitmek bilmeyen enerjiniz bize daima ışık oldu. Öğretileriniz hayatımız boyunca yol gösterdi. Bu öğretiler yaşantımıza pusula olmaya, yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor. O muasır medeniyet ülkemizin her yanında sizlerin öğretileri ile güçlü bir şekilde yükseliyor. Kalbinizle bizlere dokunduğunuz ilk günden ömrümüzün sonuna kadar size şükran borçluyuz.

Sizler temiz, ahlaklı bir toplumun vazgeçilmez unsurlarısınız. Kiminiz bir köy okulunda kar kış demeden sobaları tutuştururken, kiminiz sırtında öğrencisini taşıyarak fedakarlığın adını yeniden yazıyor. Elbette hiç istemesek bile eğitim şehitlerimizin de acısı içimizi yakıyor.

Ülkemizin kalbi güzel, fedakâr, çalışkan öğretmenleri hakkınızın bir günde, bir mesajla asla ödenmeyeceğini çok iyi biliyorum. Ancak daha çok çalışmamıza vesile olan sizleri unutmamız mümkün değil. Bu anlamda 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü hala bir öğrenci ruhuyla kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum. Gününüz Kutlu Olsun…

Menderes Türel
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz