TÜREL, Bugün çok anlamlı bir gün…

12 Mayıs 2018 Cumartesi, 21:23

Kıymetli, Değerli, Sevgili Annelerimiz…

Bugün çok anlamlı bir gün…

Bugün anlamının ötesinde öylesine kıymetli bir gün ki duygularımı tarif etmek için kelimeler yetersiz kalıyor.

Bugün bize can veren, gözünden sakınan annelerimizin günü.

Öncelikle bizleri her şeyden sakınan, koruyan ve karşılıksız severek büyüten değerli annelerimize şükranlarımı sunuyorum.

Hiçbir zaman sevgimizi ve saygımızı eksik etmememiz gereken analarımız, başımızın tacı gönlümüzün kraliçesidir. Biliyoruz ki evlat sahibi olmak bir kadının ulaşabileceği en büyük mertebedir. Anne olmak öylesine kutsal ve öylesine anlamlı ki bu özel günlerde analarımızı bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyor, verdiğimiz değeri daha fazla gösteriyoruz.

Dünyanın en değerli varlıkları analarımız,

Yaşadığımız dünyada tüm insanların anne merhametine, şefkatine ve adaletine bugün çok daha fazla ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Toplumun temelini inşa eden annelerimiz, aile olma konusunda mutluluk, huzur, sevgi, saygı ve barış dolu ortamların mimarlarıdır.

Bizimle ağlayan, bizlerle gülen, tırnağımıza zarar gelse bizden önce üzülen, yüce varlığımız annelerimize ne yapsak azdır; bunu çok iyi biliyoruz. Bu nedenle, Peygamber Efendimizin “Cennet anaların ayaklarının altındadır” hadisi şerifinin ne kadar anlamlı ve ne kadar önemli olduğunu günümüzde daha çok idrak ediyoruz. Annelerimize hak ettiği sevgiyi, saygıyı göstermek, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam sağlamak bizlerin bir görevi olmanın yanı sıra en büyük sorumluluğumuzdur.

Antalya Büyükşehir Belediyesi çalışanları tüm annelerimizin mutlu, huzurlu ve daha yaşanabilir bir kentte ömürlerini sürdürebilmeleri için gecelerini gündüzlerine katarak onlara olan vefa borcumuzu yerine getirmek için inanılmaz gayret sarf ediyor.

Bu vesileyle başta bu ülke için canlarını vermiş şehitlerimizin anaları olmak üzere hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağı olan tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum.

Annelerimize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyor, ellerinden öpüyorum…

Menderes Türel

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz