17 Ocak 2020 Cuma, 19:07
Nilhan TURAN
Nilhan TURAN nilhankirdi@hotmail.com Tüm Yazılar

Antalya Bülent Ecevit Kültür Merkezi Bomboş?!..

Antalya Bülent Ecevit Kültür Merkezi Neden Bomboş?!..

Günlerden Cuma hava harika güneş pırıl pırıl.. Antalya sokakları insan kaynıyor. Işıklar Atatürk caddesinden yürüyerek Karaalioğlu parkına giriş yapıyoruz. Parkta da insan kalabalığı var oysa hafta içinin son gününü yaşıyoruz. Yürüyerek kültür merkezinin alt bahçesi konumunda bulunan çay bahçesi olarak insanların mola verdiği denizi ve dağların seyrine doyum olunmayan bir köşede güneşin ve tertemiz havanın tadınını çıkarıyoruz. Arkada mahsun ve yapayalnız görüntüsüyle gözümüzün içine bakan Antalya Bülent Ecevit Kültür Merkezi gözüme çarpıyor.

Antalya’nın en güzel yerinde Karaalioğlu Parkının denizle buluştuğu en güzel cennet köşesinde eski Deniz Restoranın yerine yapılmış olan modern kültür merkezinde bir zamanlar insan kaynıyorken şimdi tabiri caizse bomboş ve bakıma muhtaç.

Yıllar öncesinde Antalya nın en rağbet gören alanında, eski restoran yıkılıp yerine yeni kültür merkezi yapıldı. Yapılışının pek çok amacı bulunuyordu elbette ki.. Kültürel etkinliklerin en cazip noktalarından ve bu alandaki eksiğe ilaç olabilecek bir merkez olması amaçlandı. Sonrasında nikah törenlerine ev sahipliği yaptı. Sadece bu amaç için bile Antalya körfezine bakan eşsiz manzarası, bey dağlarının heybetli görüntüsü, güneşin batımının en güzel izlendiği yer olması itibariyle gayet cazip çekici olan merkez şimdilerde kuşların uçuştuğu, kedilerin koşturduğu, içinde bazı görevlilerin bomboş zaman geçirdiği kuru bir kültür merkezi görünümünde.

Antalya Bülent Ecevit Kültür Merkezi, sadece çay bahçesi için gelen giden ziyaretçilerin tuvaletini kullandığı bir yer halini almış durumda.. İçerisinde çeşitli birim memur ve müdürlerinin günlerini boş geçirdiği, zaman zaman bazı dernek toplantı ve etkinliklerine ev sahipliği yaptığı onun dışında atıl durumda bırakıldığını çay bahçesi çalışanları söylüyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Başkanlığı acaba bu duruma bir çare düşünüyor mu? Bu merkez hep böyle işlevinden uzak, içinde öylesine bekleyen çalışanların kapısını açtığı bir yer olarak mı kalacak?

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, en azından böylesi güzel bir noktada belediyenin konuyla ilgili birimlerinin çalışma ofisi için merkezi kullandırabilir işleviyle konumuyla atıl durumda kalması önlenmiş olabilir diye düşünüyorum.

Bilmiyorum yanılıyor muyum?

Nilhan TURAN
nilhankirdi@hotmail.com

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin