Son Dakika
13 Haziran 2024 Perşembe

Satanistler, Büyücüler Kepez’de Kedileri Katlediyor

08 Aralık 2023 Cuma, 19:51

Kepez Varsak Karşıyaka mahallesi 1557, 1549 sokaktaki parklarda kediler vahşice katledilmiş olarak bulunuyor. Bazı vatandaşların ve temizlik yapan görevlilerin bildirimine göre kedilerin ön patileri, bazı kedilerin ise ön ve arka patileri kesilmiş hatta başları gövdelerinden ayrılmış şekilde bulunuyor.

Kepez Varsak Karşıyaka mahallesi 1557 Sokakta bulunan parkta 17 adet kedi katledilmiş olarak temizlik görevlileri tarafından bulundu. Yaralı kedileri bölge belediyesinin veterinerlik birimine haber vererek kurtarmaya çalışan görevlilere, hayvanların öldürülme biçimi nedeniyle Emniyet birimleri tarafından tutanak tutulması sağlandığı da bildirildi.

Emniyet biriminden bu durum için bazı satanistlerin hayvanları kanı için, bazı büyü ve sihir yapanların da patileri için kedileri katlettiği kaydedildi. Parklarda kamera sisteminin olmaması bu vahşeti yapanların yakalanmasını zorlaştırıyor. Geceleri parklarda ne yaptıkları belli olmayan kişilerin geç saatlere kadar kalmaları bölge halkını tedirgin ediyor, parklarda bu gibi olayların yaşanmasının çocuklar açısından da büyük endişe ve risk yarattığının altı çizilerek Emniyet birimine bağlı kolluk kuvvetlerinin geceleri devriye ve denetim görevlerini etkin yapmaları isteniyor. Konu Kepez Belediyesi(KİM), Varsak Karşıyaka mahallesi muhtarına da iletilerek bilgi sahibi olmaları sağlandığı verilen cevabın aşağıdaki gibi olduğu, bölge yaşayanlarını ise rahatlatamadığı belirtilmiştir.

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Md.’lüğünün Cevabı:

Konu ile ilgili olarak Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Birimi yetkilisi ile yapılan görüşmede; Kepez Bölgesinde 700 ün üzerinde park bulunduğu kamera sistemine geçilmesinin çok zor olduğu, konu ile ilgili yazılı başvuru yapılması halinde bir üst yazı ile Emniyet Birimine başvurularak bölgede var ise mobese kamera sisteminden yararlanılmasının mümkün olabileceği söylenmiştir. Ancak mahalle içlerinde MOBESE kamerası bulunmamaktadır.

Nilhan TURAN

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin