ASAT, Açtığı Çukurları Niye Asfaltlamıyor?

12 Ocak 2022 Çarşamba, 10:34

Antalya Büyükşehir Belediyesi ne bağlı Antalya Su Atıksu birimi ASAT ın yaz dönemi Temmuz, Ağustos döneminde Varsak Kepez Karşıyaka mahallesinde yaptığı su borusu değişim çalışmalarının bitmesinden aylar geçmesine rağmen toprakla kapatılan çukurların asfaltlanmaması bölge insanını canından bezdirdi.

ASAT Göreve Davet Edildi

Kepez bölgesi Varsak Karşıyaka mahallesinde asfaltlanmayan çukurların yoğun yağış nedeniyle yer yer çökmeler yapması vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye soktu. Varsak Karşıyaka mahallesinde ikamet eden vatandaşlar konuyu ASAT a bildirdiklerini şikayet başvurusunda bulunduklarını ancak söz konusu sorunun bir türlü giderilmediğini belirttiler. Bazı araçların çökme yapan bölgelerden çekici yardımıyla çıkarılabildiğini bazı araçların çukurlara düşerek zarar gördüğünü bildirdiler. ASAT ın konuyu çözmemesi nedeniyle Kepez Belediyesine de başvuran vatandaşlar, konuyu takip ettiklerini ve ASAT ın yaptığı çalışma sonucunda oluşan çukurların asfaltlanmasının yine ASAT ın yetkisinde olduğu cevabını aldıklarını belirterek ASAT a seslendiler.

Karavanı Aracı çukura saplanan ve çekici çağırarak aracını kurtaran Nilhan TURAN, ASAT yetkililerine seslendi. Ağustos ayından beri bu rezillik içindeyiz açtığınız çukurları asfaltla kapatmadınız ve bu sabah aracımı çukura gömülmüş durumda buldum aracı çıkarmaya çalıştım sol ön ve arka tekerlekler çukura saplanmış olduğu için çıkaramadım ve Çekici çağırmak durumunda kaldım ve ASAT ın bu çileyi vatandaşına bu kış koşullarında reva görmesinin isyanındayım Çok üzdünüz ASAT Diye konuşarak yetkilileri göreve çağırdı.

ASAT Konuya El Koydu
Haberimiz sonrasında bizzat telefonla arayarak durum hakkında detaylı bilgi alan ASAT Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü şirketinde Daire Başkanı Osman SÜTÇÜ, kendilerinin de yüklenici firmanın bazı eksiklerinden rahatsızlık duyduklarını dile getirerek zararın belgelerinin gönderilmesi sonrasında ödeme yapılacağını ve en geç on gün içerisinde de söz konusu yere asfaltlama çalışmasının yapılacağını dile getirdiler. ASAT firmasının duyarlı ve konuyu çözen davranışına teşekkür edildi.

haber; ANTALYAKADIN

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin