Antalya lı gazetecilerin anıları kitaplaştı

‘Neler Yaşadık Neler’ ile kitaplaştı

24 Temmuz 2023 Pazartesi, 20:59

Türkiye’de sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz’da kutlanan ‘Gazeteciler ve Basın Bayramı’nda, AGC tarafından tören düzenlendi. Antalya da hizmet veren ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti üyesi Gazetecilerin anıları ‘Neler Yaşadık Neler’ ile kitaplaştı.

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC), kentte çeşitli basın kuruluşlarında çalışan gazetecilerin anıları ile tanıklık ettikleri ilginç olayların yer aldığı ‘Neler Yaşadık Neler’ adlı kitabın tanıtımını gerçekleştirdi.

Törende AGC Başkanı İdris Taş ve yönetimi ile üye gazeteciler Antalya Protokolü hazır bulundu.

Törenin açılış konuşmasını yapan AGC Başkanı İdris Taş, “24 Temmuz’larda Basın Bayramı’nı kutlayamıyoruz. Yazılı basın, mürekkep, kalıp, dağıtım maliyetlerindeki artış nedeniyle bugün kapanma noktasına geldi. Geçen yıl çıkan internet yasasıyla internet siteleri de gazetelerin durumundan farksız. Radyo ve televizyonlar bir taraftan telif haklarıyla bir taraftan da uydu maliyetlerinin artışıyla adeta can çekişiyor. Dedi.

Antalyakadin.com imtiyaz sahibi Nilhan Turan da kitapta yayınlanan radyo yayıncılığına dair anısı olması sebebiyle kitap plaketini Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Bahar ın elinden aldı.

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Bilgin